Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Virtuali kelionė „Kaunas – Alytus“

2021 04 27

Balandžio 26 d., pirmadienį, 13 val. Alytaus Putinų gimnazijoje virtualiai (kaip jau dabar įprasta!) susitikome su „GIFted“ 4 kurso studentais Simona, Kriste ir Domantu iš Kauno technologijų universiteto (KTU). Putinų gimnazijos  KTU klasių mokiniams  vyko valandos trukmės paskaita temomis: „Kodėl vilna veliasi?“, „O jeigu mestum kelią dėl takelio?“ ir „What the heck is AI?“. 

Cheminės technologijos ir inžinerijos studentė Simona Kiškytė mums papasakojo apie tekstilines medžiagas ir jų klasifikavimą, sužinojome nemažai naujos informacijos apie aminorūgštis, baltymų struktūrą, prisiminėme cheminių ryšių tipus. Aš pati labai susidomėjau šilko bei vilnos sudėtimi.

Taikomosios fizikos studentas Domantas Nikartas puikiai atskleidė galingąją dirbtinio intelekto pusę ir jo galimybes, kaip DI gali pakeisti žmogų įvairiose situacijose. Taip pat nusikėlėme į praeitį ir peržvelgėme dirbtinio intelekto atsiradimo istoriją. Man buvo įdomu sužinoti apie socialinius grafus. Taip pat pabaigoje gavome knygų ir tinklalaidžių (ang. podcast) rekomendacijų! 

 Na, o dar norėčiau pasidalinti įspūdžiais po pramoninio dizaino inžinerijos studentės Kristės Skaudaitės pristatymo. Ši prezentacija mane „nunešė“ kažkur į ateitį, lyg pati jau studijuočiau. Kadangi pati domiuosi dizainu, leidyba, multimedija, technologijomis, taip pat ir inžinerija, šis pristatymas man buvo stulbinantis. Mieloji studentė Kristė sudomino mus kūrybiškai, davė  labai daug įkvėpimo ir motyvacijos. 

Norėčiau padėkoti visai KTU komandai, kuri ruošė mums šį susitikimą, pagrįstą  ne tik mokslo  žiniomis, bet ir dvasiškai,  mokė mus pasitikėti savimi, ieškoti sprendimų, nemesti (o gal mesti?) kelio dėl takelio ir nebijoti būti unikaliam, ieškoti savo kelio praktiškai, atliekant  bandymus, klystant. O juk maži, nereikšmingi keliukai  kartais nuveda prie didžiausių mūsų svajonių. Labai ačiū už šią kelionę studentams iš Kauno ir Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, chemijos mokytojai ekspertei Virginijai Kerevičienei, kad jiems pavyko sulaužyti nusistovėjusius stereotipus, pavyko praskaidrinti šią pirmadienio popietę.

Deimantė Visockaitė,
Alytaus Putinų gimnazijos II b kl. mokinė

 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-28