Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Valandos Alytaus kolegijoje

2021 11 29

Lapkričio 24 d. Alytaus kolegijos STEAM (angl. science, technology, engineering, arts, maths) centro bei Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Deimantės Janušauskaitės iniciatyva  su biologijos mokytojomis metodininkėmis Vilma Gumenikoviene ir Vaida Sakalauskiene mes, Putinų gimnazijos 40 trečiųjų klasių mokinių, nuvykome į Alytaus kolegiją, kur praleidome apie 3 valandas. Čia buvome supažindinti su STEAM programa, studijomis ir atlikome eksperimentus. STEAM ugdymas – tai integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis mokinių gebėjimų  ugdymas  gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste.

Mus  suskirstė į tris grupes. Pirmiausia patekome į fizikos auditoriją. Ten kalbėjome apie fotometriją. Taip pat su specialiais prietaisais ir programomis žiūrėjome, kurios spalvos geriau praleidžia šviesą, o kurios – prasčiau. Iš šio bandymo išsiaiškinome, kad geriausiai šviesą praleidžia mėlyna, o prasčiausiai – raudona spalva.

Paskui supažindino su bendrosios praktikos slaugos studijomis. Čia mums papasakojo, kaip vyksta praktikos atsiskaitymai, pademonstravo, kaip su tam tikrų marškinėlių ir programėlės pagalba galima apžiūrėti savo organus, kaulus ir kt. Taip pat parodė, kaip reikia taisyklingai imti kraują ir kas gali būti, kai tai daroma netaisyklingai.

Galų gale biologijos ir chemijos laboratorijoje  eksperimentavome. Atlikdami pirmąjį bandymą išskyrėme vynuogių DNR siūlus. Šio bandymo metu  sutrynėme vynuoges su ardymo tirpalu, tada visą mišinį perkošėme ir įpylėme tirpalo. Palaukus keletą minučių pamatėme išsiskyrusią DNR. Antrajame bandyme nustatėme gliukozę vynuogių sultyse. Iš pradžių iš vynuogių išspaudėme sultis ir įpylėme du skirtingus tirpalus. Tada visą mišinį pakaitinome. Mišinio spalva pasikeitė iš žalios į rudą. Taip pat prieš pakaitinant pažiūrėjome šio mišinio pH. Jis yra  maždaug pH12.

Ši išvyka buvo labai įdomi, sužinojome naujų dalykų. Mums labiausiai patiko eksperimentuoti,  buvo įdomu pasižiūrėti, kaip atsiskyrė vaisiaus DNR ir kokia reakcija vyko nustatant gliukozę.
                                                                                    
Saulė Smilgaitytė, Putinų gimnazijos IIIa kl. mokinė
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-29