Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Sveikiname lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenę!!! Šis ruduo – auksinis! Šis ruduo 50-tasis!!!

2021 10 04

Istorijos šaltiniai byloja, kad nuo 1930 metų Pirmajame Alytuje veikė lietuviškas vaikų darželis, vadovaujamas Švenčiausios Mergelės Marijos seserų. (T. Navickas. Alytus ir jo apylinkės. Čikaga, 1988, p. 236). 1964 m. Sename mediniame Piliakalnio gatvės 4-ajame name buvo atidarytas 4-asis vaikų darželis. Tuo laikotarpiu pirmoji šio darželio vedėja buvo Regina Pilkaitė-Simanavičienė, vėliau, 1967 m. – Genovaitė Kinderienė, o 1968 m. vedėja buvo paskirta Vida Stadulytė-Račkauskienė. 1971 m. darželis buvo uždarytas ir tų pačių metų rudenį įsteigtas Alytaus 6-asis vaikų darželis. Įstaigą įkūrė vedėja Danutė Liaukevičienė, ji dirbo iki 1973 metų. 1973–1974 m. įstaigai vadovavo Dalia Jeremičienė, 1974–1977 m. dirbo Ona Baranauskienė.

Nuo 1977 iki 2018 metų lopšeliui-darželiui vadovavo Angelė Juškevičienė. 1997 m. sausio 1 dieną įstaigos pavadinimas pakeistas į Alytaus lopšelį-darželį „Nykštukas“. Šiuo metu, nuo 2018 mokslo metų pradžios, lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ direktorės pareigas eina Daiva Rekštienė.

Džiugina ir tai, kad keletas darbuotojų jau po tris dešimtmečius dirba mūsų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Tai Ona Bagdanavičienė, Ligita Montvilaitė, Rima Jurkevičienė, Daiva Sadauskienė, Aldona Pacevičienė.

Kas mes esame šiandien?

Mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigoje viskas turi prasmę, nes mes –  ATEITIES darželis šiandien. Darželis, kuriame vaikai „atrakina“ savo stiprybes ir talentus, kuriame pasaulis atskleidžiamas kaip visuma, darželis, kuriame mokoma mąstyti inovatyviai ir globaliai. 

Tikime, kad būtent toks ir bus ateities darželio modelis, nes įprastinių žinių ir įgūdžių XXI a. vaikams jau nepakanka. Koks sėkmės raktelis? Vidinė vaiko motyvacija. Sėkmės raktas? Iš pašaukimo kartu dirbantys ir tobulėjantys darbuotojai, patenkinti savo aplinka.

Kuo didžiuojamės?
Mūsų bendruomene, nes...
Mes – darželis
Mes – šeima
Mes – ateities Lietuva

Mes parodome vaikams, kur žiūrėti, bet nepasakome, ką matyti, todėl… mūsų ugdytiniai:
N – nepakartojami
Y – ypatingi
K – kūrybiški
Š – šaunūs
T – triukšmingi
U – unikalūs
K – klausiantys
A – atrandantys
S – saugūs ir sveiki

Apie mus kalba tėvai:
„Noriu pasidžiaugti, kad lopšelyje-darželyje vyrauja šilti tarpusavio santykiai, teigiamos emocijos. Auklėtojoms nesvetimos kiekvieno vaiko mažos bėdelės, kiekvieną supranta, užjaučia, išklauso. Savo nuoširdžiomis šypsenomis užkariauja mažųjų širdis pasitikėjimui bei ilgalaikei draugystei.“

„Vaikai jaučiasi saugūs ir ramūs, iš mylimų rankų patekdami į kitas šiltas ir jiems mielas rankas. Atėję pasitikti visada randame linksmus, žaidžiančius, aktyvius, pailsėjusius, švarius ir tvarkingus vaikus. Kasdien pastebime, kaip vaikai pareina išmokę kažką naujo, kaip tampa savarankiškesni, kasdien kalba vis daugiau žodelių. Darbuotojos visada pasitinka ir išlydi su šypsena ir gražiu žodžiu.“

„Ačiū auklėtojoms už didelį, svarbų ir teisingą indėlį į mūsų vaiko pasaulėžiūros formavimą, ugdymą; švelnų, pamokantį, kai kada ir reiklų žodį, gerumą ir supratimą, šypseną su kuria mus sutinka ir išlydi kiekvieną dieną. Ačiū!“

Ko mums linki tėvai:

  • „Be galo džiaugiuosi, kad mūsų vaikai gali lankyti šį darželį. Nuostabus, fantastiškas darželis, o linkėjimas – išlikti tokiu pačiu, nes nieko tikriausiai geriau ir nėra mums.“
  • „Sėkmės, ištvermės dirbant su mūsų vaikais, kantrybės, dar daug metų gyvuoti... “
  • „ Nykštuk“, sveikiname su gimtadieniu, linkime dar daug po 50 metų.“

Apie mus kalba vaikai:

  • „Labas, darželi, su Gimtadieniu! Linkiu daug daug metų, kad gyventum. Ir aš noriu visada eiti į darželį.“
  • „Kad būtų visiems labai gerai ir kad saugotų vieni kitus.“
  • „Darželi, labas. Aš labai myliu savo darželį ir linkiu niekad nepasenti.“

Kam dėkojame?
Visiems, kurie buvo, yra ir bus kartu su „Nykštuku“ – darbais, širdimi, mintimis...

Sveikiname visus buvusius, esamus ir būsimus ugdytinius ir jų šeimas, darbuotojus, Pirmojo Alytaus bendruomenę...

ESATE LAUKIAMI!

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-04