Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Skaitymo strategijų ugdymo projektas

2020 02 05

Alytaus Dzūkijos mokykloje pradėtas įgyvendinti „Erasmus +“ projektas „Efektyvios mokinių skaitymo strategijos“ Nr. 2019-1-PL01-KA201-065421. Iš viso į projektinę veiklą įsitrauks devynios mokyklos iš Lietuvos (Alytaus Dainavos progimnazija, Alytaus profesinio rengimo centras), Latvijos ir Lenkijos. 2019 m. lapkričio mėnesį pasirašius sutartį bendradarbiavimas, mokymai ir patirties sklaida vyks iki 2021 metų.
Svarbiausi projekto tikslai – susipažinti su mokyklos ir miesto bibliotekomis, jų vaidmeniu ugdant skaitymo kultūrą, organizuoti veiklą, pritraukiančią skaitytoją į bibliotekas, kūrybiškai naudotis skaitymo skatinimo priemonėmis. Pasidalinti mokytojų darbo patirtimi, mokytis ir mokyti efektyviai diegti skaitymo strategijas mokykloje ir namuose bei pritaikyti skaitymui tobulinti informacijos ir komunikacijos technologijas. Bendradarbiaujant su visomis partnerėmis bus siekiama parengti veiksmingą skaitymo strategiją.
Mūsų mokykloje mokytojai skatinami diegti aktyvius ir naujoviškus metodus pamilti knygą, suvokti  skaitomą tekstą. Netradiciniai užsiėmimai bibliotekoje, kitose miesto ir mokyklos erdvėse, susitikimai su įdomiais žmonėmis, integruotos bei individualizuotos veiklos skatina mokinių smalsumą, tobulina skaitymo įgūdžius.  Kryptingai pasirinktas vienas  iš ugdymo metodų – skaitymo strategijos tobulinimas naudojant skaitymo korteles. Mokyklos pedagogai skaitymo korteles naudoja teksto suvokimui gerinti bei mokinių tarpusavio bendradarbiavimui. Darbo metodai su skaitymo kortelėmis yra tobulinami. Ieškoma vis efektyvesnių ugdymo būdų. Rezultatus matuosime įvairiais įsivertinimo įrankiais. Sieksime, kad mokiniai skaitydami tekstą suvoktų jo prasmę, patirtų mokymosi sėkmę. 
Bendradarbiaudami su projekto partneriais tobulinsime jau turimus skaitymo strategijų būdus ir kursime naujus.


Alytaus Dzūkijos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Silva Balčiuvienė
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-05