Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Sėkmės istorija. Pokalbis su Putinų gimnazijos IIIa klasės mokine Edita Kazlauskaite, MEPA projekto jaunesniąją ambasadore

2021 09 28

Laba diena, Edita! Kodėl nusprendei tapti EP jaunesniąja ambasadore?

Labutis! Visų pirma todėl, kad esu aktyvi, dalyvauju mokyklos veikloje. Mane pakvietė istorijos mokytoja Dalia Miliauskaitė, ir aš pagalvojau: „Kodėl gi ne?“ Mane domina įvairios iniciatyvos. Galvoju, reikia pabandyti ir tai. Todėl ir nusprendžiau prisijungti. Pamačiau, kad tai nėra labai sunkus, o visai įdomus darbas, įdomi veikla. Atrodė, ėjau lyg be priežasties, bet dabar turiu tikslą!

O ką norėtum duoti šiam projektui? 

Turbūt pats pagrindinis mano tikslas yra supažindinti gimnazijos mokinius su Europos parlamentu, papasakoti apie Europos sąjungą ir jos veiklą, raginti bendraamžius įgyvendinti  norimus tikslus. Tuo tikslu šis projektas ir yra sukurtas. 

Papasakok plačiau apie šį projektą. Ką jaunimas veikia?

Projektas MEPA reiškia, kad mokykla yra Europos Parlamento ambasadorė. Kaip ir sakiau, mes dažniausiai einame pas mokinius į pamokas ir juos bandome sudominti, bandome jiems parodyti kažką nauja, kad jie daugiau sužinotų apie Europos Parlamentą, Europos Sąjungą, apie pačią Europą, įskaitant EP struktūrą ir ES įvairiausius susirinkimus, šiek tiek geografijos ir panašiai. Taip pat dalyvaujame Europos dienose, organizuojame mokyklos stendus apie Europos Parlamentą arba Europos Sąjungą. 

Turbūt net neturėtų kilti klausimas, ar rekomenduotum MEPA  projektą savo bendraamžiams? Manau, kad taip.

Tai žinoma, aišku! Manau, reikėtų domėtis tokiais dalykais, nes gyvename vis dėlto Europoje ir turime žinoti, kur mes gyvename, turime būti ne tik Lietuvos, bet ir viso žemyno patriotai. Kaip ten bebūtų, bet tikrai be galo daug įvykių, globalinių problemų ir tiek Europos Sąjunga, tiek jos Parlamentas, darniai susitelkę, šią veiklą vysto ir tobulina. Ypač man patinka, jog Europos Parlamentas labai atsižvelgia į jaunimo nuomonę. Pavyzdžiui, dabar (spalio 6 d.) aš išvažiuosiu į Strasbūrą, kur kaip tik yra renginys jaunimui. Taigi, manau, jaunam žmogui turėtų tai rūpėti, todėl siūlau įsitraukti tiems, ką tik tai domina!

Taip! O Edita, kokie būtų tavo ateities planai, susiję su Europos Parlamento komanda?

Iš tiesų nežinau, šiais metais, dar vienuoliktoje klasėje, planuoju būti komandos nare ir toliau bandyti padėti gilinti mokinių žinias. Dėl dvyliktos klasės nežinau, kaip bus su egzaminais ir pasiruošimu, bet manau, kad toliau domėsiuosi, jeigu neįsitrauksiu kažkur kitur. Ką gi, tada asmeniškai domėsiuosi šiais reikalais, nes „būti aklam“ nėra variantas. Mano nuomone, kiekvienas žmogus turėtų žinoti nors minimumą, nors kažkiek. 

Ir pabaigai. Ką norėtum palinkėti šių dienų jaunimui? Ką patartumei, kaip teisingai įvertinti savo galimybes?

Kaip mėgstu sakyti: „pabandykit viską“. Kol esi jaunas ir turi tokią galimybę, būtent tokias galimybes viską išbandyti, tu atrandi save, išsiaiškini, kas tau patinka, supranti, ką tu nori daryti ateityje, atrandi savo tikrąsias vertybes, stiprybes. Tiesiog taip ir patarčiau. Netgi jei manote, kad šis dalykas ne jums, vis tiek rekomenduoju pasižiūrėti, pabandyti. Būtų verta pasidomėti tiek apie MEPA veiklą, tiek apie kitas iniciatyvas. Tai tiesiog palinkėčiau būti kūrybiškiems ir drąsiems savo pasirinkimuose.

Labai ačiū Tau už pokalbį. Iki kito karto!
Ačiū, iki!

Deimantė Visockaitė, III b  kl. mok ., 
jaunoji korespondentė  iš Alytaus Putinų gimnazijos

P. S. Na, o  istorijos mokytoja metodininkė Dalia Miliauskaitė apie Editą Kazlauskaitę iš
III a klasės papasakojo štai ką.

Per pirmąsias istorijos pamokas pastebėjau, kad Edita dega noru sužinoti daugiau nei kiti, noriai dirba komandoje. Pasiūliau dalyvauti  MEPA projekte. Čia Edita pateko į naują sritį. Teko ir pamokas, ir viktorinas  apie Europos Sąjungą bendraamžiams organizuoti. Pavyko. Pernai Edita tapo jaunesniąja ambasadore. Aplankė sėkmė šių metų kovo mėnesį. Gimnazijos MEPA komanda  dalyvavo EUROSCOLA nuotoliniame renginyje Strasbūre apie Europos ateitį. Džiugi žinia, kad Edita tapo viena iš jaunųjų ambasadorių, pakviesta dalyvauti spalio 6-9 d. Jaunimo dienose Strasbūre Europos Parlamente.
Reikia tik didelio noro, įdėti daug darbo  ir svajonės pildosi.
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-28