Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Regiono poreikiams – magistratūros studijos Alytuje

2020 05 11

„Manau, netolimoje ateityje mes pamatysime labai stiprų investicijų Alytuje augimą. Miestas gyvas, kai jame gyvena daug jaunų ir išsilavinusių žmonių. Tada į miestą ateina ir naujos investicijos, ir nauji verslai. Todėl mes ieškome būdų, kaip prisitraukti daugiau jaunimo ir kaip jį išlaikyti“, –  idėją praplėsti magistratūros studijų Alytuje galimybes pristato Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Gerb. mere, šių metų Alytaus miesto naujovė – atsiradusi galimybė magistratūros studijoms.  Ar tai reiškia, kad Alytus meta pirštinę universitetus turintiems miestams? Taigi su kuriomis aukštosiomis mokyklomis pasirašyta sutartis dėl magistratūros studijų Alytuje?

Ne, mes niekam nemetame pirštinės, tiesiog magistratūros studijas priartiname prie gyventojų. Apie 20 metų magistratūros studijas sėkmingai vykdo Kauno technologijos universitetas. Atsižvelgdami į Alytaus mieto ir regiono poreikius, nusprendėme praplėsti magistratūros studijų galimybes. Kad magistratūros studijos gyventojams būtų pigesnės ir kad Alytaus kolegiją baigę studentai galėtų sėkmingai tęsti magistratūros studijas Alytuje,  o miestas būtų patrauklesnis universitetams, nusprendėme, kad dalį išlaidų dengs savivaldybė. Šiuo metu jau sutartys dėl magistratūros studijų Alytuje jau pasirašytos su keturiais universitetais.  Tai Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universiteto  Žemės ūkio akademija ir Kauno technologijos universitetas.  
Tas bendradarbiavimas naudingas ir Alytaus kolegijai, nes atsiras ir patirties pasikeitimas, ir specialistų mainų galimybė. 
Plėsdami magistratūros studijas, mes galvojame apie jaunų žmonių išsaugojimą Alytuje ir Alytaus regione, nes jauni žmonės, išvykę tęsti studijų į Vilnių ir Kauną, neretai ten ir pasilieka. 
Kita priežastis – galvojame ir apie pramonės plėtrą Alytuje, o tam bus reikalinga aukštos kvalifikacijos specialistų.  

Tai programos buvo pasirinktos, atsižvelgiant į miesto poreikius?

Be abejo, atsižvelgiant į miesto ir regiono poreikius. Vytauto Didžiojo universitetas labiau orientuojasi į magistratūros, susijusios su logistika ir žemės ūkiu, studijas. Regione gan gerai išvystytas žemės ūkis ir logistikos verslas.
Taip pat Alytuje gerai išvystyta inžinerinė pramonė. Tad Vilniaus Gedimino universiteto magistratūros studijos susijusios su inžinerija. Regione vyksta statybos ir esamų pastatų renovacijos, įgyvendinama daug projektų, kur labai reikalingi aukštos kvalifikacijos inžinieriai. Mykolo Romerio universitetas siūlo sveikatos vadybos magistratūros studijas. Alytaus miestas yra regiono centras, kuriame yra ne viena sveikatos įstaiga, koordinuojanti viso regiono sveikatos apsaugos įstaigų veiklą. 
Taigi magistratūros studijų programos parinktos atsižvelgiant į regiono poreikius.

Paminėjote, kad savivaldybė remia magistratūros studijas, kokia tai parama?

Savivaldybė yra numačiusi keleriopą paramą. Pirmiausia nemokamai bus suteikiamos magistratūros studijoms reikalingos patalpos. Taip pat organizuosime magistratūros studijų reklamą. Ir padengti dalį studentams numatytos už magistratūros studijas įmokų. Prisideda ir verslas. Juk specialistai reikalingi regiono verslui, o tuo pačiu ir savivaldybei. Bandome rasti aukso vidurį, kaip vieni kitiems padėdami, galime regioną aprūpinti kvalifikuotais specialistais, nes tai labai svarbu visiems.

Tai jau vis pietų Lietuva gali pradėti galvoti apie magistratūros studijas Alytuje nuo šių metų rudens?

Jau galvoja. Yra įmonių, kurios jau nusprendė siųsti 6–8 specialistus magistratūros studijoms. Yra įmonių ir įstaigų, kurios ta galimybe labai susidomėjo. Tai nebuvo šiaip sau susigalvota idėja. Įmonių ir įstaigų specialistai, nors ir jaučia poreikį gilinti žinias, bet tam nesiryžta, nes vien kelionei į Vilnių ar Kauną ir atgal reikia sugaišti mažiausiai keturias valandas. Vadinasi, tą dieną žmogus darbe nebūna. Studijuojant Alytuje studijas bus galima optimaliau derinti su darbu.
Net ir atvykstantys iš regiono sugaiš mažiau laiko kelionėse. Juk yra skirtumas, ar iš Lazdijų važiuoti 40 minučių į Alytų, ar į Vilnių – dvi valandas.
Taigi tikimės, kad šių metų rugsėjo 1-ąją norinčių studijuoti magistratūroje Alytuje bus. 

Galbūt prieš apsisprendžiant praplėsti magistratūros studijas Alytuje buvo išsiaiškintas ir poreikis?

Universitetai regione atliko apklausą, kiek ir kokių studijų pageidauja regiono gyventojai. Taigi prie priimant sprendimą Alytuje plėsti magistratūros studijas buvo išanalizuoti poreikiai.

Galbūt yra minčių plėsti magistratūros galimybių studijas tiek numatant naujas sritis, tiek į projektą įtraukiant kitas šalies aukštąsias mokyklas?

Alytaus miestui ir visam regionui labai svarbi ir švietimo vadyba. Tai kitų metų projektas. Jau buvo kalba su ISM-u dėl šios švietimo darbuotojų perkvalifikavimo. Matome, kad švietimo įstaigose yra nemažai problemų, kai kurioms švietimo įstaigoms sunku surasti vadovus, nes jie neišsilaiko reikalingų kvalifikacijos testų. Kol surandame švietimo įstaigos vadovą, tenka rengti 5–6 konkursus. Tad jei atsiras specialistų norinčių Alytuje kelti kvalifikaciją, savivaldybė taip pat prisidės prie jų studijų, nes norėdami turėti gerus švietimo įstaigų vadovus, mes turime investuoti į jų studijas. 

Paminėjote, kad savivaldybė finansiškai rems magistratūros studijas, tad kiek lėšų tam numatyta šių metų biudžete?

Šiais metais tam numatyta 20 tūkstančių eurų.  O kitais metais matysime, koks bus poreikis.  Be to, kaip minėjau, savivaldybė magistratūros studijoms suteikia patalpas nemokamai.  Kalbamės su Alytaus kolegija, kad visos magistratūros studijos vyktų jų patalpose. Juo labiau kad yra sumažėjęs kolegijoje studijuojančiųjų skaičius, tad magistratūros studijas padės efektyviau panaudoti jų turimas patalpas. Tikime, kad pasieksime sinergiją ir laimėsime visi.

Dėkoju už pokalbį.
Kalbino Justė Brigė

Leidinys „Savivaldybių žinios“
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-11