Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Raštingiausio Alytaus miesto dešimtoko konkursas Jotvingių gimnazijoje

2021 03 08


Kiekvienais metais vasario 16 - kovo 11 dienomis Lietuvoje rengiamos Lietuvių kalbos dienos, jų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą ir stiprinti jos mokymosi motyvaciją. Įsiliedami į bendrą šalies kultūrinių renginių srautą Alytaus miesto lietuvių kalbos mokytojai jau keletą metų organizuoja raštingiausių moksleivių konkursus. 
Alytaus Jotvingių gimnazijoje kovo 4 dieną vyko raštingiausio Alytaus miesto dešimtoko konkursas, kuriame dalyvavo visų miesto gimnazijų atstovai. Gimnazistai nuotoliniu būdu rašė diktantą ,,Kur baigiasi gėris?“ 
Raštingiausia Alytaus miesto dešimtokė – Enrika Jauneikaitė iš A.Ramanausko-Vanago gimnazijos, jos mokytoja Janė Zelenienė. Antrosios vietos skirtos dvi, nes mokinės padarė vienodą klaidų skaičių, tai yra Toma Stankevičiūtė (mokytoja Rita Krasnauskienė) ir Augustė Anisimova (mokytoja Irena Leščinskienė), abi mokosi Šv.Benedikto gimnazijoje. Trečioji vieta pelnytai atiteko Jotvingių gimnazijos antrokei Gabijai Zenevičiūtei, jos mokytoja Vita Jurčienė.
Jotvingių gimnazijoje konkursą organizavo lietuvių kalbos mokytojos Aldona Dumbliauskienė ir Daiva Baliukonytė. 
 Jotvingiškiai didžiuojasi ir savo pirmoke Rūta Pekarskaite, kuri raštingiausio Alytaus miesto devintoko konkurse, kuris vyko A.Ramanausko-Vanago gimnazijoje, užėmė antrąją vietą, ją lietuvių kalbos moko mokytoja Aldona Dumbliauskienė. 
,,Lietuvių kalba yra labai svarbi ir tai yra raktas nuo visų pasaulio paslapčių“, – teigė E.Kantas, matyt, šiai minčiai tikrai pritartų ir raštingiausieji Alytaus miesto mokiniai, nes jie geba įveikti sudėtingus lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos labirintus, perima seniausios iš gyvųjų indoeuropiečių kalbų, lietuvių kalbos, vartojimo paslaptis. 

 Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Baliukonytė

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-28