BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Patvirtintas 2023 m. Alytaus miesto savivaldybės biudžetas

2023 01 26

Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Alytaus miesto savivaldybės 2023 metų biudžetą. Jis sudarys 99 milijonus 391,5 tūkstančių eurų.

Lyginant su praėjusių metų biudžetu, jis auga daugiau kaip 13 procentų arba 16 milijonų eurų. 

Dėl pakitusių teisės aktų augant darbo užmokesčiui, atlyginimams numatytos lėšos auga beveik 3,7 milijonais eurų ir būtent atlyginimai sudarys didesnę viso biudžeto dalį – daugiau kaip 50 milijonų. 

Augančios energetikos kainos taip pat atsilieps ir šių metų biudžetui – dėl energijos išteklių brangimo komunalinės išlaidos išaugs apie 3 milijonais eurų. 

Kaip atsvara augančioms elektros kainoms, planuojamos investicijos į saulės elektrines ant miesto ugdymo įstaigų bei savivaldybės valdomų pastatų.

Kaip ir ankstesniais metais, šiemet daug investicijų bus skirta miesto infrastruktūrai. Bus baigiama Santaikos g. nuo Pulko ir Ulonų g. sankryžos iki Likiškėlių g. rekonstrukcija (rangos darbai – 3 418,2 tūkst. eurų)  ir pradedamas naujas Santaikos gatvės nuo Likiškėlių g. iki miesto administracinės ribos rekonstrukcijos etapas, tvarkoma Sudvajų ir Kepyklos gatvių sankirta, čia  įrengiama mažoji žiedinė sankryža. Tam numatyta skirti  daugiau kaip 8 milijonus eurų. 

Bus įrengiamas pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Normandijos ir Nemuno gatvės iki Klevų gatvės bei pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Ramybės g. iki Šlaito gatvės.

Taip pat numatoma išasfaltuoti 3 žvyruotas gatves, kurių bendras ilgis sudarys beveik 1,4 kilometro: Šilelio, Tiesos ir Medžiotojų gatves. Bus parengti 12 gatvių asfaltavimo techniniai projektai.

Didžiausią pajamų dalį – daugiau kaip 44 milijonus eurų – biudžete sudarys gyventojų pajamų mokestis. Turto mokesčiai ir rinkliavos, nuomos mokesčiai už žemę, pajamos už teikiamas paslaugas sudarys apie 5 milijonus eurų. Dar daugiau kaip 37 milijonus eurų sudarys įvairios dotacijos. 
Na, o išlaidų eilutėje didžiausia suma, kaip ir kasmet, numatyta švietimo reikmėms: Sumanios ir pilietiškos programos įgyvendinimui numatyta skirti daugiau kaip 50 milijonų eurų.   

Biudžete šiais metais skirta dvigubai daugiau lėšų socialinės priežiūros paslaugų senyvo amžiaus ir asmenų su negalia finansavimui, keturis kartus daugiau lėšų skiriama asmenų su negalia socialinės reabilitacijos paslaugoms bendruomenėje finansuoti, išskirtinis dėmesys numatytas finansuoti visuomenės sveikatos iniciatyvoms.

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 4)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-08