Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Partizanų takais Punios šile

2020 03 19

Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija. Tai unikali, analogų neturinti organizacija, nes Lietuvos šaulių sąjunga vienija valstybės gynybai ir gyvenimui neabejingus asmenis. Kiekvienais metais vis daugiau žmonių  įsitraukia į jos veiklą. Smagu išgirsti, kad į Šaulių sąjungą  įsitraukia vis daugiau jaunų  žmonių. Jie turi prasmingų minčių ir noro aktyviai dalyvauti Šaulių sąjungos  veikloje ir projektuose. Taip nutiko ir 2012 metais, kai jie išreiškė norą dalyvauti respublikiniame konkurse „Pažink laisvę“. Pagrindinis dalyvavimo tikslas buvo padaryti Alytaus rajono Punios šilo bunkerio maketą. Jaunieji šauliai informacijos ieškojo vadovėliuose, interneto  platformose. Bet didžiausiu informacijos bagažu pasidalijo  buvę partizanai – jie neliko abejingi jaunųjų šaulių pagalbos šauksmui. Sulaikę kvėpavimą šauliai klausėsi  partizanų  istorijos apie bunkerių rengimą miškuose ir laukuose. Iš pradžių bunkeriai  buvo mažiukai, skirti laikinam prieglobsčiui, į juos reikėdavo šliaužte įšliaužti. Kartais tokios slėptuvės primindavo kapo duobę. Jei  pavykdavo iškasti didesnį bunkerį, pro jo lubas bėgdavo vanduo, karšto maisto partizanai gaudavo retai. Buvo laikas, kai visai neturėjo ko valgyti. Susirgę ne vienas mirė, nebuvo galimybės net palaidoti. Slapstydamiesi  partizanai labai ilgėjosi paprasto  gyvenimo, namiškių.
Pasibaigus vienam projektui, jaunieji šauliai mąsto apie kitą. 2017 metais pradėtas naujas projektas. Tikslas – pastatyti kryžių  Punios  kraštovaizdžio draustinyje partizanams, jų kovoms atminti. Bet kaip tai padaryti, kai esi  jaunas Alytaus Putinų gimnazijos mokinys? Kai turi tik medį, iš kurio galima išdrožti kryžių...
Pagalbos ranką ištiesė Vaidas Sakalauskas, Alytaus Putinų gimnazijos technologijų mokytojas. Padedant  mokytojui Vaidui,  buvo susisiekta su medžio  drožėju, skulptoriumi daugiškiu Robertu Ožalinsku – žmogumi, kuris išdrožė ne vieną nuostabų kryžių, sukūrė įsimintinų meno kūrinių. Jis paaiškino, parodė, kaip turėtų atrodyti kryžius. Alytaus Putinų gimnazijos jaunieji šauliai kibo į darbą. V. Sakalauskas su savo mokiniais išdrožė kryžių Punios šile partizanams atminti. Punios šile, netoli bunkerio, buvo pastatytas ir pašventintas kryžius, skirtas Dainavos apygardos vadui Dominykui Jėčiui-Ąžuoliui, štabo nariams Vaclovui  Kavaliauskui-Juodvarniui, Mykolui Petrauskui-Arui, Jonui Pilinskui-Krūmui ir kitiems partizanams atminti.
2016–2017 m. Alytaus Putinų gimnazijos jaunieji šauliai kartu su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgomis (KASP) ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionu bendromis pastangomis atstatė Alytaus rajono Punios šile esantį bunkerį. Kiekvienais metais bunkeris yra tvarkomas, prižiūrima aplinka. Jaunieji šauliai stengiasi, kad bunkeris išliktų kuo ilgiau.
Kiekvienais  metais jaunieji šauliai atranda laiko puoselėti Punios šile esantį bunkerį. 2019–2020 m.  Alytaus  Putinų gimnazijos jaunųjų šaulių klasių vadovas Gintaras Kličius su savo auklėtiniais įgyvendino dar vieną sumanymą. Punios šile Kovo 11-osios  proga pagamino ir pastatė keturis suoliukus. Su meile išpuoselėtas  Alytaus  rajono Punios šilas atsidėkojo jauniesiems šauliams  savo gamtos grožiu.
Tad paskutinį savo projektą „Praeities stiprybė – dabarčiai“ Alytaus Putinų gimnazijos jaunieji šauliai filmavo būtent čia. Alytaus Putinų gimnazijos jaunųjų šaulių klasių atstovai sudarė komandą ir dalyvavo nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Jį organizavo jungtinė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto komanda.
Su konkurso šūkiu „Pažink Laisvę!“ lydimi šauliukai atskleidė savo filmuko idėją, ja pasidalijo Gabija Karnilaitė: „Mūsų tikslas buvo prisiminti protėvius šaulius, visą nueitą kelią iki dabar, jų troškimą turėti  nenugalimą laisvę bei priminti jų pagrindinį troškimą – mylėti Tėvynę taip, kaip ją mylėjo jie. Ta vieta nebuvo pasirinkta tik dėl to, kad ji yra visiems gerai žinoma... Ją rinkomės, nes mus traukte traukė, ji turi stiprią energiją, kuri iš tiesų padėjo kuriant šį filmuką.“
Smagu žinoti, kad mūsų jaunieji  šauliai nepamiršta tautos vertybių ir dar prisimena savo praeitį. Mylėkime tėvynę taip, kaip ją mylėjo mūsų protėviai.
                                                                            

Rokas  Urbonavičius, Putinų gimnazijos II d kl. jaunasis šaulys
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-19