Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


„Namai suARTina“. Menininkai atskleis pastatų ir žmonių istoriją

2020 06 03

Mano, tavo ir miesto gimtadienį šiemet švenčiame KITAIP. Su linkėjimais, šypsenomis nuotraukose ar vaizdo žinutėse, tačiau savo kieme, kaimynų apsuptyje, be didelės minios šurmulio, Alytaus miesto teatras kviečia pozityviai pažvelgti į kitokią šiandieną ir kartu SAUGIAI švęsti, taip pat pasivaikščioti po senamiestį ir pažinti nepažintus namus. 
Šildant vasaros saulei prasideda Alytaus miesto teatro inicijuojamas projektas meno laboratorija-festivalis „Namai suARTina“. „Įžiebę“ sienos, esančios prie pėsčiųjų tako, vedančio į Dainų slėnį,  gyvybę, žinomi Lietuvos gatvės dailės (ang. street art) menininkai pradeda „kalbinti“ senamiesčio pastatus. Labai norisi tikėti, kad Lietuvos kultūros tarybos ir Alytaus miesto savivaldybės remiamas projektas – tai tik spalvingesnio, laisvesnio, kūrybiško miesto augimo pradžia. 

Projekto iniciatorė Inesa Pilvelytė sako: „Idėja papuošti Alytų neofreskomis jau seniai pleveno mano galvoje. Keliaudama po užsienio šalis, nepraleisdavau progos aplankyti „street art“ menininkų darbais papuoštų objektų, žavėjausi ir fotografavau juos. Vis tik galutinį projekto formatą sumąsčiau apsilankiusi Marijampolėje vykusiame  meno simpoziume „Malonny“. Neofreskų festivalis ten vyksta jau bene šešerius metus. Man norėjosi į piešinius ant pastatų sienų pažvelgti kitaip,  pasitelkus istorinius jų aplinkos pjūvius. Nes namai – ne tik pastatai. Namai – tai ir erdvė, kur buvo kuriami fiziniai bei kultūriniai tarpusavio santykiai, asmeninės tapatybės pamatas. Kartu tai ir miesto tapatumo dalis. Todėl neofreskos ne tik suteiks miesto veidui daugiau spalvų, žaismingų vizualių akcentų, bet taip pat supažindins miestelėnus ir miesto svečius su miesto istorija.“.

Šeši žinomi Lietuvos menininkai Alytaus senamiestyje ant didelių pastatų sienų kurs neofreskas, atskleidžiančias tų pastatų ir žmonių istorijas. Kūrybinį procesą bus galima stebėti jau nuo šio šeštadienio. 
Išskirtine, neturinčia analogų Lietuvoje bei užsienyje technika kuriantis Artur Širin atskleis Šaulių namų istoriją. Menininko, jau ne vienerius metus nagrinėjančio miesto, žmonių mieste, santykių problemas, darbus galima pamatyti ne viename Lietuvos mieste. 
Dailininkas, teatro mylėtojams gerai pažįstamas scenografas, Artūras Šimonis Ugniagesių gatvėje įamžins čia praėjusiame šimtmetyje veikusią aukštos klasės siuvyklą – apie ją to meto spauda rašė: „Prekybos name buvo galima rasti „geriausių manufaktūros išdirbinių. Ten pat yra moderniškų įvairių uniformų, civilių ir dvasiškų rūbų siuvykla. Specialus ponioms ir panelėms paltų ir kostiumų skyrius.“ 
Jaunasis Alytaus menininkas, gatvės meno akcijų kuratorius Pijus Šematulskis atskleis buvusios autobusų stoties – dabar ten veikia prekybos centras – nuotaiką, o Darius Janonis  neofreską kurs ant buvusio telegrafo pastato Pulko g. 12 sienos. Beje, pastarasis menininkas dalyvauti meno laboratorijoje „Namai suARTina“ buvo pakviestas atsižvelgus į alytiškių siūlymą. Jo sukurta neofreska prie pėsčiųjų tako surinko daugiausia balsų.
Meno kūriniu pasipuoš ir Alytaus jaunimo centras, prie jo dirbs gerai žinomas menininkas, grafičių pradininkas Lietuvoje Tadas Vincaitis. 
Savaitę truksiantis menininkų kūrybos rezultatas bus pristatytas per Alytaus miesto gimtadienį birželio 13-ąją vernisažo-ekskursijos „Namai suARTina“ metu. Dalyviai bus susipažinti su kiekvieno pristatomo namo istorija – ją parengė istorikas Vilmantas Dunderis, ir taps išskirtinių Alytaus miesto teatro aktorių, Šaulių namų jaunimo teatro studijos sukurtų sceninių eskizų žiūrovais.  Praeities ir dabarties susitikimo akimirkoms nestigs netikėtumo.  
Dėl karantino sąlygų ekskursijos dalyvių skaičius ribotas – 50. Registruotis galima adresu https://bit.ly/36WInJG arba telefonu +370 618 84 243. Ekskursijos dalyviai bus asmeniškai informuoti apie ekskursijos pradžią ir vietą.   
Pažinimo ir jaukumo savame mieste linki Alytaus miesto teatras! 

Alytaus miesto teatro informacija

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-03