Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Namai suARTina – Alytus suARTina

2020 05 14

Vasaros pradžioje Alytus taps spalvingesnis ir išraiškingesnis. Pilkas ir neišvaizdžias kai kurių statinių sienas pakeisti pasirengę gatvės meno meistrai.

Pirmasis Alytuje gatvės meno renginys-konkursas „Alytus suARTina“ startuoja jau šį šeštadienį, gegužės 16 d. Neofreskos ir street art meistrai naujam gyvenimui prikels ir „prakalbins“ vieną labiausiai alytiškių lankomų vietų – ilgą sieną prie pėsčiųjų tako, vedančio pylimu į Dainų slėnį. Ši siena priklauso UAB „Parama“. Menininkai konstruos kūrybišką dialogą su šalia esančiu įmonės pastatu, aplinka, miestu, kuris jau kelintus metus save vizualiai tapatina su ženklu „Alytus-Myliu“, jungiančiu meilę šeimai, bendruomenei, gamtai.

„Alytus – šeimos miestas. Tokį miestą kuriame ir puoselėjame. Spalvingas ir patrauklus miestas – sudedamoji dalis. Siena prie pėsčiųjų tako – viena iš reprezentacinių vietų, kurią norisi įprasminti gražiais simboliais, pagyvinti. Sienų tapyba – puikus jaunimo saviraiškos įrankis, vienijantis ir jungiantis kelių kartų atstovus. Norisi spalvingo, gyvo miesto, savito ir unikalaus su savo veidu – taip ir kilo mintis puošti miestą sienine tapyba. Šis projektas – graži pradžia“, – pasakoja idėjos puoselėtoja ir „Alytus suARTina“ sumanytoja Alytaus miesto mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Sienos tapymo darbai prasidės 10 val. ir vyks visą dieną, o 20 val. planuojama skelbti konkurso rezultatus.

O birželį mieste įsikurs Lietuvos ir užsienio menininkų laboratorija „Namai suARTina“. 

„Kai kalbame apie namus, kalbame ne tik apie konkrečią vietą, kalbame apie namus, kaip asmeninės tapatybės pamatą, leidžiantį žmogui orientuotis  pasaulyje“, – sako projekto sumanytoja Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, ir priduria, kad tokiu būdu bus prikelta žmones suartinanti miesto tapatumą kuriančių namų istorija. 

Šis projektas suteiks miesto veidui daugiau spalvų, žaismingų vizualių akcentų, o piešiniai ant pastatų sienų atkurs ir sujungs miesto praeities, dabarties ir ateities fragmentus, skatins bendruomenę įsitraukti į kūrybinį vyksmą.

Festivalio, prie kurio finansavimo prisideda Lietuvos kultūros taryba, metu bus rengiamos diskusijos apie miesto įvaizdžio kūrimą, o paskutinę jo dieną visi būsime pakviesti į pripildytą įvairaus meninio veiksmo gatvės galerijos parodos „NamaisuARTina“ vernisažą. 


Alytaus miesto teatro informacija
 
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-14