Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Ministrė J. Šiugždinienė Alytuje: „Grįžimas į mokyklas turi būti saugus“

2021 04 21

Nors iki vasaros atostogų pradžios liko ne tiek ir daug laiko, šiandien Alytuje viešėjusios švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės teigimu, vaikams grįžti į mokyklas dar šiais mokslo metais yra labai svarbu. „Atsižvelgiant į įvairių tyrimų rezultatus, vaikų emocinė, psichologinė situacija yra sudėtinga. Jiems labai svarbu sugrįžti į mokyklą ne vien dėl mokymosi proceso, bet ir dėl bendravimo,“ – pabrėžė ministrė. J. Šiugždinienė neslėpė, kad šiek tiek neramina šalyje augantys susirgimų skaičiai. Jie kyla ir Alytaus mieste bei rajone, tačiau švietimo, mokslo ir sporto ministrės teigimu, aktyvus mokinių testavimas leistų svarstyti  sugrįžimo į mokyklas galimybes dar šiais mokslo metais. 

Apie mokinių ir mokytojų  testavimą, vakcinaciją, pradinių klasių mokinių grįžimą į mokyklas šiandien Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje viešėjusi  švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė  diskutavo su Alytaus miesto ir rajono savivaldybių, švietimo ir sveikatos įstaigų vadovais, mokinių tėvais.

„Situacija nuteikia labai optimistiškai, tikrai matome dideles tiek miesto, tiek ir rajono savivaldybių pastangas, kad procesai vyktų kuo efektyviau – daug kalbamasi su tėvais, mokytojais, kad ugdymo procesas vyktų kuo sklandžiau“, – sėkmingai vykstančiu pradinio ugdymo procesu, vakcinavimu ir testavimu Alytuje džiaugėsi ministrė.

J. Šiugždinienės teigimu, svarbiausia, kad sugrįžimas į mokyklas būtų saugus. „Šiandien Vyriausybėje bus svarstomi keli klausimai, susiję su kaupinių metodo proceso supaprastinimu. Supaprastinus šių tyrimų procesą nereikėtų vykdyti šeimos ūkio testavimo. Tyrimas kaupinio metodu būtų įteisintas  vienu testavimu, kuriam nereikėtų laboratorijų ir jis galėtų būti atliekamas mokyklose, dalyvaujant sveikatos specialistui“, – sakė ministrė. Toks būdas, J. Šiugždinienės teigimu, palengvintų testavimo procesą.  

Susitikimo metu Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis pasidžiaugė sėkmingai Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje jau kurį laiką vykdomu pradinių klasių mokinių ugdymo procesu, mokiniams atliekant tyrimus kaupinių metodu. „Didžiausi iššūkiai mums buvo susitarti su bendruomene, įtikinti tėvelius, mokytojus, kad  grįžimas į mokyklas yra saugus. Alytaus šv. Benedikto gimnazija pirmoji pasiryžo eiti šiuo sunkiu keliu, o šiuo metu jau turime dešimt mokyklų, pasiryžusių grįžti prie kontaktinio ugdymo būdo“, – Alytaus šv. Benedikto gimnazijos  bendruomenės ryžtu džiaugėsi miesto vadovas. 

Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės pastebėjimu, vienintelis saugus  pradinių klasių mokinių sugrįžimo į mokyklas būdas yra tyrimas kaupinių metodu. „Tikiuosi, kad gerasis tyrimus mokiniams kaupinių metodu atlikti panorusių Alytaus miesto mokyklų pavyzdys bus užkrečiamas ir greitu metu ištirti mokinius šiuo metodu norą pareikš ir kitos mūsų miesto mokyklos“, – pridūrė ji.
Alytaus šv. Bendikto gimnazijos direktorės Loretos Šernienės teigimu, sudėtingiausia, ruošiantis tirti mokinius kaupinio metodu, buvo įkalbėti dalį tėvų ir įrodyti, kad grįžti į mokyklą, atliekant tyrimus minėtu būdu, yra saugu. „Buvo daug nepasitikėjimo ir abejonių, tačiau daug bendravome su tėvais, kartais net iki vėlyvo vakaro diskutavome, išklausėme daug įvairių nuomonių. Iš pradžių tirtis kaupinių metodu sutiko 78 proc., šiandien situacija jau visai kitokia. Turime tik du mokinius, kurie mokosi nuotoliniu būdu“, – džiaugėsi gimnazijos direktorė. L. Šernienės teigimu, testavimas kaupinių metodu gimnazijoje vyksta vieną kartą per savaitę. Šiuo metu atlikti tyrimų nebijo nei vienas mokinys. „Iš pradžių baimės akys buvo didelės, o dabar visi – darbuotojai, mokytojai ir vaikai pagal iš anksto sudarytą grafiką drąsiai ateina išsitirti, juolab, kad tyrimas tikrai nėra baisus ir užtrunka vos kelias minutes“, – pasakoja direktorė. 

Nuo balandžio 26 d. į Alytaus miesto mokyklas palaipsniui sugrįš tie pradinių klasių mokiniai, kurių tėvai sutiko vaikus testuoti kaupinių metodu. Per savaitę tikimasi atlikti apie 1 004 kaupinių tyrimus, iki to laiko, kol bus atlikti visų kaupinių metodu sutikusių išsitirti mokinių tyrimai, ugdymo procesas jiems bus vykdomas mišriuoju būdu. 

Šiuo metu iš trylikos lopšelių-darželių ir dviejų mokyklų-darželių tik dviejose vieno lopšelio-darželio grupėse dėl nustatytų COVID-19 atvejų ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu, iš trylikos pradinio ugdymo programą vykdančių mokyklų tik vienoje mokykloje-darželyje viena klasė mokosi nuotoliniu būdu.  

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-21