Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Mažųjų dirbtuvės „Kurti tyrinėjant – tyrinėti kuriant“ jau ir lopšelyje-darželyje ,,Linelis“

2020 02 20

Įgyvendindami lopšelio-darželio „Linelis“ 2019–2021-ųjų metų strateginio plano numatytus veiklos prioritetus, siekdami modernizuoti ugdymo(si) įstaigos aplinką, suradome vietą ir įkūrėme mažųjų dirbtuves „Kurti tyrinėjant – tyrinėti kuriant“. Dirbtuvėse mūsų „mažieji mokslininkai“ konstruos su japonišku edukaciniu LaQ „Basic 5000“ konstruktoriumi, tyrinės su dvipusiu didinamuoju stiklu – jis leis norimą objektą tyrinėti horizontaliai ir vertikaliai. Taip pat galės dirbti su spalvų tyrinėjimo rinkiniais – jie skirti tyrinėjimams, žaidimams prie šviesos lentos, siekiant susipažinti su spalvomis ir skirtingais atspalviais. Dėliodami įvairius spalvotus lakštus, vaikai lavins ir smulkiosios motorikos įgūdžius, su mažojo tyrinėtojo rinkiniais galės smagiai tyrinėti augaliukus ir vabaliukus, smagius robotukus, kurie mėgsta žaisti futbolą, boulingą ir lenktyniauti. Dirbtuvėse vaikai pasaulį pažins iš pasakojimų, žaidimų, atradimų, eksperimentų, tyrinėjimų, kurie ugdo vaiko kritinį mąstymą, padeda labiau pasitikėti savo jėgomis, plečia akiratį, įgalina būti veikliu ir išradingu. Naujausi tyrimai rodo, kad daugelis jau pavargo nuo mechaniškumo ir kompiuterizacijos, todėl eksperimentai ne tik puikus tyrinėjimo ir atradimų šaltinis, tačiau ir puikus laiko praleidimo būdas. Vasario 19 d. šias dirbtuves atidarėme kartu su Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialiste Laima Kairiene, ji vaikučiams palinkėjo pažinti atradimų džiaugsmą.
Tyrinėjimų bei eksperimentavimo dėka vaikai lavins savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, lavės akies ir rankos koordinacija, išmoks ilgiau išlaikyti dėmesį, kaups patirtį, diskutuos, samprotaus, stiprins savo kritinį mąstymą, išmoks spręsti problemas, ims geriau suvokti juos supantį pasaulį, bus ugdomas sumanumas, lavinama reakcija. 
Naudojant aktyvius mokymo(si) metodus, konkrečiu atveju tiriamąją veiklą, ugdomas vaiko savarankiškumas, pasitikėjimas savimi. Vienos srities žinios plėtoja kitos kompetencijos ir ugdymo(si) sričių gebėjimus. Ypač tai svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kuris neįsivaizduojamas be moderniausių priemonių, bet nereikia pamiršti, kad tai tik įrankis, kurį valdo žmogus, o „tikslas – kūrybingos asmenybės, kuriomis galima pasitikėti, nes šie žmonės supranta ryšį tarp tikslo ir motyvo, žinių, jausmų bei veiksmo“.
Sėkmės jums, MAŽIEJI MOKSLININKAI IR INŽINIERIAI !

Alytaus lopšelio-darželio „Linelis“ administracija

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-20