Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kino edukacijos projektas moksleiviams „Kino busas“ apsilankė Dainavos progimnazijoje

2020 03 03

Kovo 2 d. Dainavos progimnazijoje veikiančio Kino klubo kvietimu lankėsi „Kino busas“. Tai Kultūrinių projektų centro kino edukacijos projektas.  „Kino busas“ yra bene vienintelis tęstinis kino edukacijos projektas, jau tryliktus metus vykstantis Lietuvos regionuose. Šio projekto tikslai yra lavinti jaunųjų žiūrovų įgūdžius „perskaityti“ filmą bei atskleisti vizualinio teksto teikiamas galimybes mokant kitų dalykų. Juk mokymasis – tai ne vien žinių suteikimas, o pirmiausia – mokymasis mąstyti. Tokiu atveju filmas kaip ypač patraukli medija, apimanti įvairialypes temas, gali būti naudingas daugelyje mokymo disciplinų bei ugdant bendrąją kompetenciją. Taip pat yra siekiama skatinti moksleivius žiūrėti aukštos meninės kokybės kino filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti moksleivių vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją. Tad projektas svarbus tiek edukacine, tiek ir kultūrine prasme. Žiūrėdami vertingus filmus ir dalyvaudami filmų aptarimuose mokiniai plačiau supažindinami su kino menu, jo istorija, kino gamybos procesais, vystomas įvairaus amžiaus moksleivių meninis kino suvokimas, skatinamas jų domėjimasis kino menu, ugdomas estetinis skonis, kultūrinis akiratis ir vertybinės nuostatos, plėtojami komunikaciniai ir meniniai gebėjimai, kūrybiškumas bei kritinis mąstymas.
Kovo mėnuo – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. Projekto „Kino busas“ komanda specialiai išrinko filmus, atitinkančius šią temą. Mūsų progimnazijoje įvyko 3 filmų peržiūros: 1–3 kl. žiūrėjo filmą „Tamsta varlius“, 4–5 kl. – „Arčiau debesų“, 6–8 kl. – „Naujokas“. Visi filmai paliečia aktualias vaikams ir paaugliams temas: draugų paiešką ir jų svarbą, kitoniškumą, ištikimybę ir gebėjimą sutarti. Filmus pristatė ir diskusijas po filmų moderavo bei apie kiną pasakojo profesionalus kino režisierius ir kino edukatorius Andrius Blaževičius. Taip su Kino busu ir Kino klubu pradėtas sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ Dainavos progimnazijoje. 
Alytaus Dainavos progimnazijos projektų vadovė Eglė Lynykienė

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-03