Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Jaunimo reikalų koordinatorė D. Kavolynienė – apie nuveiktus darbus ir šių metų planus

2022 01 17

„Jaunimo reikalų koordinatoriaus darbas mane žavi tuo, jog yra neprognozuojamas, kupinas iššūkių ir reikalauja daug nuoširdaus darbo, bendravimo su jaunais žmonėmis“, – mintimis apie mėgstamą veiklą dalijasi penktus metus Alytaus miesto savivaldybėje jaunimo koordinatorės pareigas einanti Dalia Kavolynienė.

Nuoširdus Dalios darbas ir bendradarbiavimas su jaunaisiais alytiškiais nelieka nepastebėtas – šių metų pradžioje Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Alytaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiajai specialistei (jaunimo reikalų koordinatorei) D. Kavolynienei skyrė padėką už aktyvią  ir nuoseklią veiklą, įdėtas pastangas ir pasiektus rezultatus įgyvendinat jaunimo politiką 2021 metais. 

Pastangų šiame darbe reikia išties reikia daug, juolab, kad jaunimo reikalų koordinatoriaus veikla yra plati ir apima sporto, švietimo, kultūros, sveikatos, kitas sritis. Iššūkių šiame darbe – daug, tačiau visi jie, anot Dalios,  įveikiami. „Jaunimo reikalų koordinatorius inicijuoja ir rengia savivaldybės tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų projektus, koordinuoja jų vykdymą. Inicijuoja jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų, neformalių jaunimo grupių finansavimo programų ir priemonių savivaldybės teritorijoje rengimą, kontroliuoja jų įgyvendinimą. Dalyvauja su jaunimo politikos įgyvendinimu tiesiogiai susijusių savivaldybės sudarytų komisijų darbe, darbo grupių veikloje, pasitarimuose savo kompetencijos klausimais ir teikia pasiūlymus. Administruoja savivaldybės jaunimo reikalų tarybos darbą, kuruoja Atviro jaunimo centro darbą. Analizuoja jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų padėtį savivaldybėje ir kita“, – apie atliekamas funkcijas pasakoja D. Kavolynienė.

Paklausta, kokius darbus pavyko nuveikti praėjusiais metais, D. Kavolynienė išskyrė jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimą. Alytaus mieste 2021 m. akreditavosi 14 įstaigų/organizacijų, kurios tapo savanorius priimančiomis organizacijomis ir šiuo metu tokių organizacijų skaičius pasiekė 20. „Jaunam žmogui yra labai svarbi galimybė pasirinkti įstaigą ar organizaciją, kurioje jis norėtų atlikti jaunimo savanorišką tarnybą“, – pabrėžia jaunimo reikalų koordinatorė.  

Jaunimo savanoriška tarnyba – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems nuo 14 iki 29 m. žmonėms, jos metu jaunuoliai savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. 

2021 m. jaunimo savanorišką tarnyba atliko 26 jaunuoliai, o 2020 m. – 7 jauni žmonės. Jaunas žmogus, atlikęs jaunimo savanorišką tarnybą, papildomai gauna 0,25 balo stodamas į pirmosios pakopos studijas. 

D. Kavolynienės vertinimu, gerai savo darbą praėjusiais metais atliko, įvairius renginius, mokymus organizavo Atviras jaunimo centras – jis į veiklą įtraukia mažiau motyvuotus jaunuolius. 

Nuosekliai buvo dirbama su laiką gatvėje leisti mėgstančiu jaunimu. Jis buvo atliekamas trijose seniūnaitijose. 

Alytaus mieste aktyviai veikia Alytaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryba – ją sudaro 14 narių, iš kurių 7 yra jauni žmonės. 2021 m. įvyko 8 Jaunimo reikalų tarybos posėdžiai, buvo nagrinėtas 31 klausimas. 

Jaunimo organizacijos 2021 m. aktyviai teikė paraiškas iniciatyvoms finansuoti – buvo pateiktos 8 paraiškos. Jaunimo iniciatyvai įgyvendinti panaudota 7 550 Eur savivaldybės biudžeto lėšų. Alytaus miesto savivaldybės taryba jaunimo srities projektinėms paraiškoms finansuoti 2021 m. skyrė dar 20 000 Eur.

D. Kavolynienė džiaugiasi, kad praėjusiais metais pavyko „užkurti“ regioninio karjeros centro „Karjeras“ veiklą. Alytaus miesto savivaldybė buvo pasirašiusi sutartį su Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šių trijų įstaigų pastangomis Alytuje pavyko įgyvendinti regioninio karjeros centro „Karjeras“ bandomąjį projektą. Jo metu buvo dirbama be jokio finansavimo. Šiais metais Lietuvoje steigiama 11 „Karjero“ centrų, jiems bus skiriamas finansavimas, o čia dirbantiems darbuotojams mokami atlyginimai. Toks centras bus įsteigtas ir Alytaus mieste.

Paprašyta pasidalinti 2022 m. veiklos planais, jaunimo reikalų koordinatorė D. Kavolynienė teigė, kad šie metai paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais, todėl bus stengiamasi, kad jie būtų įsimintini ir reikšmingi ne tik Alytaus miesto, bet ir visos Lietuvos jaunimui. 2022 m. minimas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmetis ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos įsteigimo penkiasdešimtmetis. Atsižvelgus į Lietuvos jaunimo metų prioritetus, didelis dėmesys šiemet bus skiriamas jaunimo politikos žinomumui didinti, jaunimo dalyvavimui įvairioje veikloje Lietuvoje bei užsienyje bei jaunimo emocinei sveikatai stiprinti.

D. Kavolynienė džiaugiasi, kad  Alytaus mieste yra nemažai aktyvaus jaunimo, kuris dalyvauja įvairių jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų veikloje. Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ vienija 16 jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų, aktyviai veikia Alytaus miesto mokinių taryba. Nemažai aktyvių jaunuolių yra įtraukti į įvairias su jaunimo politika susijusias komisijas, darbo grupes, kurių nariai visuomet stengiasi įsiklausyti į jaunų žmonių nuomonę. Anot jaunimo reikalų koordinatorės, džiugu, kad Alytaus mieste užaugę ir studijuoti išvykę jauni žmonės dažnai užima įvairias aukštas pareigas nacionalinėse jaunimo ar su jaunimu dirbančiose organizacijose.

D. Kavolynienė dėkoja Alytaus miesto jaunimui už komandinį darbą 2021-aisiais, o šiais metais jam linki drąsiai reikšti savo nuomonę, teisingai susidėstyti savo prioritetus, išsikelti tikslus ir jų siekti bei kviečia jaunimą jungtis į jaunimo ar su jaunimu dirbančias organizacijas – galės dalyvauti mokymuose, kelti savo kompetenciją, įgyti neįkainojamos patirties. „Na, o sau palinkėsiu naujų įdomių idėjų, tikslų ir sėkmės jų siekiant“, –  pridūrė jaunimo reikalų koordinatorė.

Komunikacijos skyriaus informacija

 
  
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-17