Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Globalusis švietimas Dainavos bendruomenėje

2020 02 10

Dainavos progimnazija įgyvendindama Europos Komisijos remiamą projektą „Global Education Goes Local“ (GEGL), vasario 6 d. vykdė Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų viešinimo ir plėtojimo veiklą. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas lyčių lygybės, darnios bendruomenės, vartojimo mažinimo bei klimato kaitos klausimams. 
Dieną pradėjome nuo pilietinės jaunimo akcijos „Penktadieniai ateičiai“ („Fridays for Future“). Visame pasaulyje garsi jaunoji klimato kaitos aktyvistė Greta Thunberg buvo šios akcijos įkvėpėja. Akciją organizavo Darnios mokyklos ambasadoriai Žeimantė Lopetaitė, Smiltė Vaitkevičiūtė, Arnas Petrauskas, Austėja Sujetaitė ir Gabija Marčiulaitytė. Labai smagu, kad prie pilietinės akcijos prisijungė tiek pradinukai, tiek vyresniųjų klasių mokiniai. Suprasdami, kad būtent jaunoji karta patirs stipriausią klimato kaitos smūgį, Darnios mokyklos ambasadoriai nepabijojo imtis realių veiksmų ir išvesti visos mokyklos jaunuolių į streiką. Savo kalboje Žeimantė Lopetaitė ir Smiltė Vaitkevičiūtė sakė: „Jei apsipirkdamas nepanaudoji nė vieno plastikinio maišelio, tu darai gerą darbą. Jei tavo gimtadienio šventė apsieina be balionų, tu darai gerą darbą. Jei tavo lėkštėje yra tik tiek, kiek sugebi suvalgyti – tu darai gerą darbą!“
Ši pilietinė akcija tik patvirtina Gretos Thunberg žodžius  „Niekas nėra per mažas pakeisti padėtį“.
Po pilietinės akcijos „Penktadieniai ateičiai“ mokiniai skirstėsi į jiems organizuotą veiklą. 
Berniukams penktokams skaityta paskaita „Agentai vykdo misiją“, o mergaitėms – „Ciklo šou“. Nors tai yra lytiškumo ugdymo ir vaisingumo pažinimo programa, kuri palydi mergaites, berniukus ir jų tėvus per paauglystę, tačiau ypatingas dėmesys skiriamas pagarbos kitos lyties asmeniui ugdymui, mokoma jį vertinti, tinkamai bendrauti tarpusavyje. Vakare lektoriai sutiko Dainavos progimnazijos ir Senamiesčio pradinės mokyklos tėvelius, jiems buvo skaitoma ne tik paskaita, bet ir atsakyta į visus rūpimus klausimus.
Šeštokus pasitiko Indrė ir Paulius iš VšĮ Pasaulio piliečių akademijos. Jų laukė vartojimo ir išlikimo su mažiau daiktų iššūkiai, aktyvios diskusijos ir simuliacijos. Per įvairias simuliacijas mokiniai turėjo galimybę patirti vartojimo, klimato kaitos ir globalių reiškinių įtaką ne tik mūsų, bet ir kitų pasaulio kontinentų žmonių gyvenimams.
Septintųjų klasių mokiniams vyko paskaita „Aktyvūs ir drąsūs“. Jos metu aktorius Mantas Cegelskas mokinius mokė nugalėti auditorijos baimę, aiškino, kas vyksta su mumis, kai kalbame viešai, padėjo suprasti, kad mūsų kūno kalba taip pat labai daug pasako. Mokiniai darė įvairius praktinius pratimus, vertino save ir draugus.
Patys vyriausieji nėrė į lyčių lygybės klausimo nagrinėjimą. Jų užsiėmimo viešnia ir lektorė buvo fotografė Neringa Rekašiūtė, ji atvirai pasakojo apie keliones po pasaulį ir stiprias moteris jame, apie prievartą, feminizmą, apie jos vykdomus socialinius projektus ir jų rezultatus. Viena mokinė po pamokos rašė: „Tai buvo stipri pamoka apie drąsą, tikrąjį grožį ir gebėjimą būti savimi. Ačiū, Neringa!“ Po paskaitos vyko kūrybinė fotografijos sesija, joje kiekvienas norėjęs galėjo užrašyti linkėjimą sau ir atminimui turėti portretą su juo.
Prasminga ir gili diena apie globalius reiškinius, klimato kaitą ir atsakingą vartojimą, apie drąsą būti savimi, lygias galimybes ir laimingus mus – mergaites ir berniukus, moteris ir vyrus. Tai buvo diena, pripildyta galimybių parodyti mūsų ryžtą ir galią keistis, kurti ir veikti.

Alytaus Dainavos progimnazijos projektų vadovė Eglė Lynykienė
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-10