Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Fausto Augustino paroda „Vieciniai“

2020 01 27

Putinų gimnazijoje sausio 24 d.  buvo atidaryta alytiškiams pažįstamo ir mielo fotografo Fausto Augustino paroda „Vieciniai“. Tai ne pirma jo paroda šioje gimnazijoje. Dar 2017 m. buvo pristatyta paroda „Gimtadienis“.  Parodos „Vieciniai“ nuotraukos yra neredaguotos. Visus asmenis, esančius fotografijose, galerijos autorius pažįsta asmeniškai. Kaip pats sakė, „tai žmonės, kuriuos visi puikiai pažįstam, bet jie lieka už kadro, girdim tik jų švelnią melodiją fone ar kelias frazes“. 
F. Augustinas fotografuoja miesto renginius bei miesto gyventojus, kartkartėmis ir gamtą. Jis priklauso spaudos fotografams. Šis fotografas per metus surengia apytikriai po tris parodas. Anksčiau fotografuodavo juostiniu fotoaparatu, o dabar skaitmeniniu. Didžiausia fotomenininko svajonė būtų išleisti fotoalbumą ar knygą.
Faustas Augustinas atskleidė paslaptį, ko reikia norint tapti fotografu: visų pirma turėti kantrybės perskaityti fotoaparato instrukciją, kad vėliau nepasitaikytų klaidų, reikia domėjimosi ir atkaklumo, kantrumo. Parodos autoriaus archyve daugiau kaip 1 000 nuotraukų, jas atskiria pagal albumus, datas. Norėtų išleisti savo knygą ar fotoalbumą. Geriausius  kadrus atsirenka pagal emocijas – atrenka bent tris kartus, kad įsitikintų, jog nuotraukos tikrai geros. Kaip jis sako, „pirmą kartą atrinkdamas nuotraukas dažniausiai išsirenku klaidingai, todėl peržiūriu dar kelis kartus ir atsirenku tikrai geriausias“.
F. Augustinas įkvėpimo  neieško, dažniausiai fotografuoja spontaniškai, anot jo, „kadrai patys pas mane ateina“. Su kitu gerai žinomu fotomenininku Vytautu Stanioniu Faustas puikiausiai bičiuliaujasi, tarp menininkų nėra jokios konkurencijos. F. Augustino nuomone, iš mėgėjiškos fotografijos nelabai pragyvensi. Nuotraukų autorius sutinka su nuomone, jog fotografuodamas prarandi daug savo asmeninio gyvenimo momentų, bet dėl to gailėtis neverta. 
Eidamas po parodos atidarymo koridoriumi neišvengiau vieno vaikino ne kartą girdėto klausimo „Kiek laiko auginu barzdą?...“
Dzūkiškai skambančios parodos atidarymu labiausiai rūpinosi bibliotekininkė Eglė Juodžiukynienė. Dalyvavo gausus būrys gimnazistų, taip pat gimnazijos direktorė D. Sabaliauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Šiugždinienė, bibliotekos vedėja M. Žuromskienė, kiti paroda besidomintys pedagogai bei parodos autoriaus bičiulis fotografas Česlovas Gregeris.

Putinų gimnazijos II a kl. mokinė  Viktorija Stankevičiūtė
Eglės Juodžiukynienės nuotr.
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-27