Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Diena, skirta muziejams

2021 11 25

Lapkričio 22 dieną grupelė mokinių iš Putinų gimnazijos su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Ligita Sarapiene bei Vytautu Bigaila, neformaliojo ugdymo mokytoju, pasinaudojant  Mokinio kultūros paso teikiamomis paslaugomis, lankėsi Kaune rašytojo Juozo Grušo muziejuje. Ten juos šiltai sutiko muziejininkė Evelina Nokaitė. Ji aprodė muziejų, papasakojo apie garsiojo dramaturgo Juozo Grušo gyvenimą. Taip pat buvo surengta viktorina, kurioje  patikrintos  žinios apie Juozo Grušo  istorinę dramą „Barbora Radvilaitė“. Muziejaus darbuotoja pasiūlė  pageidaujantiems pasimatuoti spektaklio pagrindinių veikėjų Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto kostiumus. Laikas buvo praleistas ne tik smagiai, bet ir prasmingai. Tą pačią dieną minėtas  putiniškių dvidešimtukas  kartu su pedagogais nuvyko ir į Balio Sruogos ir Vandos Daugirdaitės-Sruogienės muziejų, kuris įsikūręs jųjų pačių namuose, kur prieš Antrąjį pasaulinį karą dvejus metus gyveno Sruogų šeima (visai netoli Kalniečių gatvės, kurioje yra minėtas J. Grušo muziejus). Atvykus į poeto namus  pasitiko muziejaus darbuotoja Birutė Glaznerienė, kuri papasakojo apie Sruogos gyvenimą, aprodė darbo kambarį, svetainę bei jų vienintelės dukros Dalios kambarį. Sužinota daug įdomių faktų iš jo gyvenimo ir apie jo sukurtus kūrinius. Detaliai paaiškinta, kodėl garsus profesorius, rašytojas atsidūrė Štuthofo koncentracijos stovykloje, kaip gimė jo Nobelio premijos vertas antifašistinis memuarų kūrinys „Dievų miškas“.

Iš visų pasakojimų labiausiai įsiminė draugystė su Vincu Mickevičiumi-Krėve. Jie po paskaitų Kauno Vytauto Didžiojo universitete eidavo pas Sruogą į namus pakalbėti ir pažaisti šachmatais. Krėvė žaisdamas mėgdavo sukčiauti, bet poetas suprasdavo, kai garsusis dzūkelis pradėdavo dainuoti dainą, ir labai įdėmiai stebėdavo, ar nesukčiauja. Bet Balys dėl to niekada nepykdavo, nes laikė jį geru draugu.  Ši išvyka į muziejus paliko didelį įspūdį, nes ypatingai Sruogų muziejuje gidė pasakojo labai įdomiai. Sugrįžtume dar ne kartą į poeto namus sužinoti dar daugiau apie jo gyvenimą, kūrybą, tragišką likimą.
    

Vaida Stagniūnaitė, Putinų gimnazijos IIa kl. mok.
   
Liucija Juozulynaitė, Putinų gimnazijos IVd kl. mok.
     
Ernestos Fišerytės nuotraukos

 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 4)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-26