Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Debatai „Maisto švaistymas namuose – asmeninis reikalas ar ekologinė bomba?“

2020 03 04

Kovo 3 d. Alytaus Jotvingių gimnazijoje vyko debatai „Maisto švaistymas namuose – asmeninis reikalas ar ekologinė bomba?“ Mokiniai debatavo apie maisto švaistymą ir galimus sprendimus, kaip pažaboti besaikį maisto pirkimą bei žmonių atsakomybę už jo išmetimą.
Debatus organizavo Lietuvos vartotojų institutas, Jaunimo Europos komanda (JEK), Alytaus „Europe Direct“ informacijos centras ir Jotvingių gimnazija. Renginį vedė JEK narė Vakarė Saulėnaitė. Debatai tokia tema Alytuje organizuojami pirmą kartą ir yra Lietuvos vartotojų instituto tarptautinės iniciatyvos „Linkėjimai, maistas“ ciklo dalis. Dalyvius vertino kompetentinga komisija: dr. Zita Čeponytė – Lietuvos vartotojų instituto prezidentė, LVI atstovas Karolis Klimka, AMS jaunimo reikalų koordinatorė D. Kavolynienė, Švietimo ir sporto skyriaus specialistas R. Zdanavičius ir Alytaus visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkas Julius Janulevičius.
Visi debatų dalyviai debatavo pirmą kartą, todėl jaudulio buvo. Komisija nutarė, jog geriausiai argumentus savo pozicijos gynimui pateikė Jotvingių gimnazistė, MEPA komandos narė Roberta Vaikšnoraitė. Ji įsitikinusi, kad maisto švaistymas sukuria ir aplinkosauginę, ir socialinę problemą. Antrąją vietą užėmė Jotvingių gimnazistas Gajūnas Dabušinskas, o trečiąją – Šv. Benedikto gimnazijos mokinys Linas Surdokas. Sveikiname ir linkime nesustoti tobulėti. 
Debatų organizatoriai teisūs, jog maisto pirkimas neturi tapti besaike manija, tik pasvertu būdu, kaip papildyti žmogaus kūno energinius šaltinius.
V. Svinkūnienė,
istorijos mokytoja metodininkė
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-04