Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Baltijos kelio dienos minėjimas Alytuje

2021 08 23
Baltijos kelio dienos minėjimas Alytuje

Praėjo jau 32 metai nuo Baltijos kelio, tačiau tos dienos įvykiai ir prisiminimai mūsų širdyse ir mintyse išliks ilgam. Šiandien Alytaus miesto savivaldybės vadovai bei alytiškiai, gerą nuotaiką dainomis ir šokiais kuriant Alytaus liaudies meno studijos „Dainava“ atlikėjams, šalia Senamiesčio pradinės mokyklos esančio Baltijos kelio ąžuoliuko paminėjo Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną.

„Prieš 32 metus pasauliui parodėme to, ko jis nebuvo matęs ir negirdėjęs - milijonai žmonių susikibo į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Didelių miestų ir kaimiškų teritorijų gyventojai, ūkininkai, mokytojai ir visi visi, kurie galėjo atvykti su anūkais, vaikais ar kaimynais, atsistojo į Baltijos kelią parodyti, kad norime būti laisvi ir nepriklausomi. Lietuviai, latviai ir estai tuo metu tikėjo, kad gyvenimas gali būti kitoks. Vietoje neapykantos jie pasirinko viltį ir tikėjimą. Vietoje ginklo ar kardo – paėmė į ranką kardelį. Vietoje smurto protrūkio jie tiesiog susikibo už rankų. Baltijos kelio dvasia nesibaigė ir šiuo metu, kai gyvename pakankamai sudėtingais laikais. Pandemija, emigracijos krizė. Iššūkių tikrai netrūksta ir šiandieną, ir tos krizinės situacijos vienija tautą. Tačiau gyvename demokratinėje valstybėje ir truputį man darosi liūdna, kai matau, jog demokratija keičia savo išraišką: mes šaukiame, mitinguojame, skirstome žmones į vienokius ar kitokius ir kai akmenį metame ne į priešą, o į savus. Šiandieną linkiu, kad Baltijos kelio dvasia ir ta vienybė būtų ne skaldymas, ne kaltų ieškojimas, ne priešinimas, o ėjimas kartu tuo metu, kai valstybei sunku, linkiu kad mes vienas kitą paimtume už rankų ir eitume tuo nelengvu keliu, vardan tos Lietuvos, dėl kurios kovojo mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai“, - renginio metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Taip pat pirmadienį 19 val. kelio Vilnius – Ukmergė 47 kilometre buvo atidengtas paminklas Baltijos kelyje stovėjusiems Alytaus krašto žmonėms.

Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-26