BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Aplinkosaugininkai ragina kapus puošti saikingai

2024 10 31

Šią savaitę visoje Lietuvoje gyventojai skuba tvarkyti artimųjų kapus – švarina kapinių takus, sodina gėles, tvarko paminklus, uždega žvakes. Kapinių tvarkymas tampa ne tik būtinybe, bet ir svarbia bendruomenine veikla, skatinančia sąmoningą santykį su mirusiųjų atminimu.

Kapų lankymas ir jų tvarkymas prieš Vėlines padeda išsaugoti senąsias tradicijas ir stiprina šeimų vertybes. Tai galimybė pasidalinti istorijomis apie išėjusius artimuosius, perduoti prisiminimus ir suteikti jaunajai kartai supratimą apie pagarbą ir atsakomybę.

Vėlinės – ne tik gedulo, bet ir šviesos šventė, simbolizuojanti gyvenimo ciklo amžinumą ir žmogaus būties trapumą. Kiekvienas uždegta žvakė tampa dėkingumo ir amžinos atminties simboliu.

Žvakių, gėlių bei jų kompozicijų galima įsigyti ir prie kapinių. Jomis galima prekiauti tik turint leidimą, kurį išduoda Alytaus miesto savivaldybės administracijos Verslo skyrius. Prekiauti galima prie Daugų, Klevų, Užupių g. kapinių, kur yra patvirtintos prekybos vietos.

Daugiau dėmesio tvariam kapinių tvarkymui

Artėjant Vėlinėms, tradiciškai lankysime kapus, degsime žvakes ir nešime gėles, pagerbdami savo mirusius artimuosius. Tačiau tądien prisiminkime ir aplinkosaugines problemas: kiek daug atliekų yra išmetama po šios prasmingos dienos. Kasmet per Vėlines kapinėse lieka daug plastiko žvakidžių, dirbtinių gėlių, žaliųjų atliekų. 

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama tvariam kapinių tvarkymui. Skatinama atsisakyti plastikinių žvakių bei puokščių, nes jų atliekos kaupiasi, kenkia gamtai ir reikalauja ilgalaikio šalinimo. Vis labiau populiarėja natūralūs kapų papuošimai: gyvų gėlių kompozicijos, moliniai arba stikliniai žibintai, natūralios medžiagos ir ekologiški papuošimai.

Saikingas puošimas – didelis indėlis aplinkai

Aplinkosaugininkai ragina kapus puošti saikingai: dirbtines puokštes keiskime natūraliomis gėlėmis, džiovintais ar sodinamais augalais. Dirbtinės gėlės ir vainikai sunkiai perdirbami ir jie po to iškeliauja į sąvartynus. Žvakėms rekomenduojama naudoti daugkartinius gaubtus ir juos pildyti, o ne statyti daugybę vienkartinių žvakių, kurios po švenčių atsiduria atliekų konteineriuose.

Atliekas rūšiuokime atsakingai

Po Vėlinių ypač svarbu tinkamai tvarkyti susidariusias atliekas. Nužydėjusias gėles, lapus ir kitas žaliąsias atliekas meskite į organinių atliekų konteinerius, kur jos bus kompostuojamos. Plastikinės žvakidės, dirbtinės gėlės, metaliniai indeliai turi būti išmesti į plastikui ar metalui skirtus konteinerius, išvalius juos nuo vaško likučių. Stiklines žvakides taip pat būtina rūšiuoti – stiklas gali būti perdirbtas, tačiau tik tuomet, jei jis švarus.

Informaciją parengė Komunikacijos skyrius
 

Įvertinti naujieną



Balsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-10-31