Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Ant teatro stogo išdalinti „Teatrakmeniai“

2020 05 19

Neplanuotos gyvenimo sąlygos šiemet pakoregavo daugelį gyvenimo įpročių – metų apdovanojimus „Teatrakmenių“  įteikimą – taip pat. Tačiau gražūs ir tradiciniai dalykai išlieka. Ir kai negalima sukurti šventės teatro žiūrovui, galima ją sukurti  teatro žmonėms. Ir ne bet kur, o ant teatro stogo!  Žinoma, laikantis visų privalomų reikalavimų.

Šiemet, laikantis gražios tradicijos, Alytaus miesto teatre penktą kartą išdalinti „Teatrakmeniai“.  Įprastai šie apdovanojimai įteikiami kovo 27-ąją, minint Tarptautinę teatro dieną, tačiau šiemet dėl paskelbto karantino šventė perkelta į kitą nuostabią datą.  
„Pasirinkome Tarptautinę šeimos dieną, mes taip pat esame šeima, teatro šeima. O šeimos nariams karantinas nebaisus, nes mes visi užsikrėtę viena bacila – teatru. Jubiliejinis 30-asis sezonas mūsų teatrui, kaip ir visam pasauliui, buvo kitoks nei įprasta. Prasidėjęs daug žadančiu šūkiu „Vedu tave su meile. Teatras“, jis kvietė įsimylėti teatrą iš naujo, įsitraukti ir eiti teatro keliu drauge su mumis. Sezono atidarymo metu žavingos nuotakos ieškojo jaunikio –  žiūrovo. O ten, kur baigiasi vestuvės, prasideda šeima“, – šypsosi teatro vadovė Inesa Pilvelytė. 
Šio sezono šūkį „Vedu tave su meile. Teatras“ dar kartą patvirtino simboliška vestuvių ceremonija. Joje dėmesio sulaukė nuotakų būrys, specialiai apdovanojimų ir sezono pabaigos šventei susibūrusi teatro muzikantų grupė, o atvirumo akimirkoms pasitarnavo kiekvienų vestuvių simbolis –  šakotis. Lauždami jo „spyglius“ teatro darbuotojai atviravo apie svarbiausius jiems metų įvykius, emocijas, atradimus, „įsimylėjimus“ ir kartais duriančius „spyglius“. Pirmą kartą teatro istorijoje raudonas kilimas buvo nutiestas ant teatro stogo.
„Mūsų, kaip ir kiekvienoje šeimoje, būna visko: meilės, rutinos, aistringų konfliktų, liūdesio, džiaugsmingų susitaikymų ir... akmenų. Kilmingos šeimos karta iš kartos perduoda šeimos relikvijas – brangakmenius. Mūsų teatro šeima turi teatrakmenius, kiekvienais metais jais apdovanoja du pačius labiausiai pasižymėjusius teatro darbuotojus. Šiemet ši apdovanojimų ir sezono uždarymo šventė vyko kiek kitaip...“, – sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šiemet, kaip ir kasmet, buvo įteikti du apdovanojimai. Jie skiriami už meninius ir kūrybinius pasiekimus ar kitą svarų indėlį į teatro gyvenimą įnešantį darbą. Laimėtojus išrinko speciali komisija, vadovaudamasi apdovanojimų nuostatais. 
„Šių metų „Teatrakmeniai“, kuriuos sukūrė kalvis Andrius Liaukus ir jo pagalbininkas Tomas Stravinskas, įteikti Vidai Grišmanauskienei už sklandų teatro Rinkodaros skyriaus darbo organizavimą, teatro veiklos viešinimą, jaunųjų kolegų mentorystę, kūrybingą įsitraukimą į visą teatro veiklą ir Aliui Mikelioniui už aukštos meninės kokybės vizualizacijas spektakliams ir teatro renginiams, už profesionaliai kuriamą vizualią teatro sklaidą“, – pasakoja teatro vadovė Inesa Pilvelytė. 
Kasmet „Teatrakmenius“ kuria vis kitas menininkas, tad jie kasmet labai skirtingi. 
Nugalėtojams „Teatrakmenius“ įteikė 2019 m. laimėtojai – aktorius Vaidas Praspaliauskas ir Alytaus miesto teatro vyriausioji buhalterė Dalė Levulienė, kurių apdovanojimus sukūrė jaunas menininkas skulptorius Matas Janušonis.  
2018 m. Mindaugo Jakučionio kurti apdovanojimai įteikti aktorei Eglei Juškaitei ir direktoriaus pavaduotojui Tomui Kunčinui. Specialus apdovanojimas įteiktas Alytaus miesto teatro direktorei Inesai Pilvelytei už visą kartu su  teatru nueitą kelią.
2017 m. skulptoriaus Audriaus Janušonio autoriniai kūriniai įteikti režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei bei tuometinei Alytaus miesto  teatro direktoriaus pavaduotojai Laurai Našlėnaitei. 
2016 m.  skulptoriaus Manto Kazakevičiaus sukurti darbai buvo įteikti aktoriui, režisieriui Jonui Gaižauskui ir šviesų operatoriui Vytautui Skruibiui. 
Šių metų apdovanojimai po įteikimo ceremonijos papildys teatro didžiojoje galerijoje įkurtą „Teatrakmenių“ sieną. 

Atkreipkite dėmesį į ją, kai vėl bus galima užsukti į teatrą! Iki malonaus pasimatymo!

Alytaus miesto teatro informacija


 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-19