Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytuje jau pastatyti pirmieji tekstilės atliekų konteineriai, skirti naudoti tinkamiems drabužiams ir avalynei

2020 11 20

Dėvėti dar tinkamų drabužių bei avalynės turintiems alytiškiams nereikės sukti galvos, kur juos padėti – mieste pastatyti tekstilės atliekų konteineriai. Iš jų surinkti drabužiai ir avalynė bus vežama į Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų parką, ten rūšiuojama, skalbiama, dezinfekuojama ir atiduodama labdaros organizacijoms naudoti pakartotinai. 

„Į tekstilės atliekų konteinerius reikia mesti tuos drabužius ir avalynę, kurie žmonėms jau nebereikalingi, bet yra dar tinkami naudoti. Sudėvėtus drabužius, apatinį trikotažą, virtuvės rankšluosčius ir kitas toliau naudoti netinkamas tekstilės atliekas reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius arba vežti į rūšiavimo centrus“, – priminė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.   
Jis pabrėžė, kad pradėjus atskirą tekstilės atliekų surinkimą bus ieškoma optimaliausios bendradarbiavimo su labdaros organizacijomis formos, nes pagrindinis atskiro tekstilės atliekų surinkimo tikslas – jų pakartotinis naudojimas. 

Šiuo metu Alytuje statoma 14 tekstilės atliekų konteinerių. Esant poreikiui, jų bus statoma ir daugiau. Svarbiausia, kad gyventojai neniokotų konteinerių ir mestų į juos tik tas atliekas, kurioms jie skirti.  
Tekstilės atliekų  konteineriams parinktos vietos naujose pusiau požeminių konteinerių aikštelėse, įvertinus, kad juos patogiai galėtų pasiekti kuo daugiau žmonių. Konteinerių vietos suderintos su Alytaus miesto savivaldybe. Pirmieji tekstilės atliekų konteineriai jau pastatyti:

  • Naujojoje g. (prie Žuvinto)
  • Vilties g. (prie Alytaus poliklinikos)
  • Vingio g.( prie Alytaus butų ūkio)
  • Lauko g. (prie PC Maksima)
  • Jazminų g, (prie PC LIDL)
  • Jurgiškių g (prie  PC Norfos)
  • Statybininkų g. 30
  • Sudvajų g. 18

Tačiau šios vietos ateityje gali būti keičiamos, jų gali atsirasti daugiau – viskas priklausys nuo to, kaip ir kiek alytiškiai naudosis naujais konteineriais. Jų ištuštinimo dažnumas taip pat priklausys nuo konteinerio užpildymo. 

Tekstilės atliekos kaip ir iki šiol bus surenkamos ir visuose rūšiavimo centruose esančiuose daiktų mainų punktuose „Mainukas“ bei centre „Tiko Tiks“ – jame galima ir pasiimti jau sutvarkytų drabužių, avalynės bei kitų daiktų. 

„Pakartotinis daiktų naudojimas jau yra ne tik idėja, bet kasdieniu tampantis reiškinys, kuriame mes visi vienaip ar kitaip dalyvaujame. Kuo mažiau daiktų – tuo gražesnis ir laisvesnis mūsų pasaulis“, – kalbėjo A. Reipas, ragindamas neskubėti išmesti to, ką dar galima panaudoti. 

ARATC informacija 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 2)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-01