Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytuje atidarytas STEAM (Gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) centras

2021 10 27

Alytaus STEAM atviros prieigos centro atidarymo renginys Alytaus kolegijoje trečiadienį sujungė Alytaus miesto ir rajono savivaldybių vadovus, Lazdijų, Varėnos rajonų, Druskininkų savivaldybių atstovus, minėtų regionų savivaldybių gimnazijų mokinius ir mokytojus.  

„Labai džiaugiuosi, kad Alytaus  kolegija parodė lyderystę, ir sukūrė įspūdingą centrą. Jame esanti įranga tarnaus ne tik Alytaus, bet ir viso Dzūkijos regiono vaikams. Noriu šiame centre matyti daug besišypsančių vaikų smalsiomis akimis. Mums labai aktualu regione, kad centras pasirinko maisto technologijų kryptį. Tikiuosi, kad čia užaugs ateities lyderiai“, - STEAM centrų Lietuvoje atidarymo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Alytuje mokiniai galės praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti keturiose laboratorijose. Centre bus formuojama nauja inovacijų kultūra, populiarinamas mokslas, auginami būsimieji tyrėjai. Centro veikla jau intensyviai domisi Alytaus regiono mokytojai, mokiniai bei jų tėvai. Dar prieš atidarymą buvo organizuojamos atvirų durų dienos ir karjeros renginiai. Po atidarymo jau suplanuoti užsiėmimai mokytojams ir mokiniams, rengiamos neformaliojo švietimo programos regiono bendruomenei. Alytaus STEAM atviros prieigos centras po savo stogu sutelks Alytaus regiono bendruomenę ir taps žinių dalinimosi vieta ir tinklu.

Atviros prieigos centrų tinklą sudaro 10 STEAM atviros prieigos centrų. 2022–2023 m. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje dar atsiras metodiniai STEAM centrai. Metodiniai centrai didmiesčiuose bus atviri Vilniaus, Kauno, Klaipėdos mokykloms ir teiks pagalbą regioniniams STEAM atviros prieigos centrams. Nacionaliniai metodiniai centrai regioniniams centrams ir mokykloms rengs priemonių paketus, pamokų modelius, nuotolinių mokymų medžiagą. 

Kiekviename regioniniame centre įrengtos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos ar robotikos-IT laboratorijos, taip pat po specializuotą laboratoriją, atsižvelgiant į regiono poreikius. Alytus pasirinko maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo, Marijampolė – kūrybiškumo ir medijų, Panevėžys – dirbtinio intelekto, Šiauliai – sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės, Tauragė – tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos, o Utena – astrofizikos ir aerokosmonautikos STEAM specializuotas laboratorijas.

STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis.     

STEAM projektas leidžia vaikus labai anksti sudominti inžineriniu, gamtamoksliniu ugdymu. Mokytojai, panaudodami skaitmenines ir kitokias priemones, taip pat laisvi kurti, ugdyti kitaip.

STEAM centrai pradėti kurti 2015 m., pasitelkus Europos Sąjungos skiriamą paramą. Regioniniams STEAM atviros prieigos centrams steigti skirti 5,5 mln. eurų iš ES paramos lėšų. Savo lėšomis taip pat prisideda savivaldybės, mokslo įstaigos ir partneriai.

STEAM centrų atidarymas vyko teletilto pagalba, jį stebėti galite Youtube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=a80MwjLASU8

Komunikacijos skyriaus informacija 
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-27