Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Pristatyta Nijolės Gaškaitės knyga „Pasipriešinimo istorija 1944 –1953 m.“

2020 02 17

Vasario 13 d. Alytaus miesto savivaldybėje alytiškiams pristatyta Nijolės Gaškaitės knyga „Pasipriešinimo istorija 1944 –1953 m.“. Į šios knygos pristatymą susirinko gausus būrys svečių: knygos leidėjas, „Diemedžio“ leidyklos redaktorius Danas Kaukėnas,  Adolfo Ramanausko-Vanago istorijos mokytoja metodininkė, istorijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Asta Šulcienė, Lietuvos partizanas Justinas Padegimas-Upelis, Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė ir mero patarėja  Indrė Mikelionytė-Pranculevičienė bei kiti  
 Nuskambėjus Tautiškai giesmei, susirinkusius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris: „Jeigu ne jūs rašysite istoriją, tai tuomet ją kažkas parašys už jus, todėl labai svarbu skaityti tokias knygas kaip ši, žinoti savo istoriją, didžiuotis ja. Džiaugiuosi šiandien galėdamas matyti dar vieną puikią knygą, kurią tikrai perskaitysiu ir pasidalinsiu ja su aplinkiniais“.
N. Gaškaitės knyga, pasak jos leidėjo „Diemedžio“ leidyklos redaktoriaus D. Kaukėno, skirta pasibelsti į šių dienų ir ateinančių kartų lietuvių širdis, tikintis, kad ji priartins prie partizanų pasaulio ir suteiks naujų paskatų Lietuvos jaunimo doriniam ir pilietiniam ugdymui.
Pasak Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos istorijos mokytojos A. Šulcienės, N. Gaškaitės knyga „Pasipriešinimo istorija 1944 –1953 m.“ yra dar vienas istorijos vadovėlis gimnazistams. Ji išleista jau ketvirtąjį kartą. Pedagogė sako, kad N. Gaškaitės knygoje profesionaliai atskleidžiama partizaninės kovos taktika.  Knygoje pateikiama daug nuotraukų, partizanų leistos spaudos pavyzdžių, laiškų, dienoraščių, atsiminimų, eilėraščių, parodančių, koks turtingas buvo jaunų partizanų dvasinis pasaulis. Čia pateikiami visą Lietuvą apimantys partizanų vadaviečių ir jų kovos arealo žemėlapiai, žymiausių Lietuvos partizanų vadų biografijos, vadovybės kūrimosi schemos, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio organizacinė struktūra. Šioje knygoje pateikiama informacija, anot A. Šulcienės, naudojama dešimtose arba antrose gimnazijos klasėse istorijos ir pilietiškumo pagrindų pamokų metu, integruojant laisvės kovų istorijos mokymą tam skiriant 18 pamokų per mokslo metus. 
„Tikiu, kad  dar išsamiau ir plačiau, atsižvelgiant į partizanų kovos istorijos pavyzdžius, dėstoma laisvės kovų istorija padės ugdyti mokinių pilietiškumą, nes mokykloje klojami mokinių sąmoningumo pamatai, formuojamas požiūris į savo tautą ir valstybę“, – mintimis apie N. Gaškaitės knygą „Pasipriešinimo istorija 1944 –1953 m.“ dalijosi A. Šulcienė.

Komunikacijos skyriaus informacija 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-17