Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus meras N. Cesiulis: „Kalbas dėl kelio į Kauną keičia sprendimai“

2020 10 02

„Šios dienos svarbą Alytuje, tikiu, prisiminsime ir  po daug metų, kai važiuosime nauju keliu į Kauną. Kai po keturiolikos metų bus pagaliau baigti visi Naujosios gatvės rekonstrukcijos etapai, kai toliau tęsime Ulonų ir Santaikos gatvių rekonstrukciją“, - po susitikimo su Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministru Jaroslav Narkevič sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. 

Jis pasidžiaugė, kad per pusantrų metų pavyko išjudinti projektą, apie kurį buvo kalbama kone trisdešimt metų – kelio nuo Alytaus į Kauną rekonstrukcijos galimybes, kurias po šiandienos Susisiekimo ministro, viceministrų ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovų vizito galima vertinti jau gerokai optimistiškiau. 

Pasak ministro J. Narkevič, iš tiesų ministerija įvertino galimybes minėto kelio rekonstrukciją pradėti gerokai anksčiau negu planuota, Kelių direkcijai pavesta peržiūrėti ir patikslinti specialųjį planą, pradėti rengti techninį projektą ir per keletą metų projektą įgyvendinti.   

„Aš gal būčiau šiek tiek santūresnis dėl terminų, manau, kad per dvejus trejus metus bus parengtas rekonstrukcijos projektas, suderinti žemės klausimai, o tada prasidės konkretūs darbai, kurie truks dar keletą metų. Tačiau jau akivaizdu, kad šiandien kalbame apie gerokai artimesnius terminus negu 2030 ar 2033 metai. Ir tai džiugina, nes iš tiesų kelio, kuriuo kasdien pravažiuoja daugiau kaip 10 tūkstančių automobilių, būklė yra nepavydėtina, visi ne tik tai supranta, bet jau ir sutaria dėl konkrečių žingsnių ir imasi spręsti problemą“, – sakė meras.

Tačiau dar vienas terminas – kitų metų Kalėdos – abejonių Alytaus miesto merui N. Cesiuliui nekelia. 

„Šiandien bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašyta rangos sutartis su bendrove „Alkesta“ dėl geležinkelio viaduko Naujojoje gatvėje rekonstrukcijos ir tai, kad ją darys būtent alytiškių bendrovė, kuri gali būti ne tik kokybiškų darbų, bet ir tikslių terminų garantu, yra dar vienas svarbus šios kadencijos darbas“, - pasidžiaugė meras. 

Ministrui ir jo komandai Alytaus miesto savivaldybės vadovai ne tik parodė dvi rekonstruojamas miesto sankryžas, bet taip pat ir trumpai pristatė planą rekonstruoti Ulonų ir Santaikos gatves, kurios yra pagrindinės, važiuojant link Lenkijos pasienio. 

Pasak N. Cesiulio, kadangi bendra rekonstrukcijos kaina gali sudaryti daugiau kaip 12 milijonų eurų, o savivaldybė tam gali skirti po milijoną eurų per metus, paspirtis iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos būtų ne pro šalį siekiant kuo greičiau sutvarkyti šias gatves. 

Finansinių galimybių paieškai iš principo pritarta, o kad Ulonų-Pulko-Santaikos gatvių sankryžos rekonstrukcijos metu aplinkkeliu būtų nukreiptas krovininis transportas, iš LKAD atstovų nuskambėjo jau ir garantuotas pažadas. 

Susitikimo, kuriame dalyvavo ir Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, metu taip pat kalbėta apie Alytaus miesto galimybes labiau išnaudoti ekologijai draugiškesnį geležinkelį, vandens transportą Nemunu. 


Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-02