Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Videomeno, eksperimentinio ir dokumentinio kino renginių serija „Blyksniai“ atvyskta į Alytų

2021 09 21

Rugsėjo 28 d., antradienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6, Alytus) vyks vide-omeną, eksperimentinį ir dokumentinį kiną pristatanti renginių serija „Blyksniai“.

Projekto programą sudaro Lietuvoje ir užsienyje žinomų menininkų kūriniai: Deimanto Narkevičiaus „Genties išnykimas“ (2005), Emilijos Škarnulytės „Aldona“ (2012), Kristinos Inčiūraitės „Išlikimas“ (2009) ir Gintaro Makarevičiaus „Sibiro testamentas“ (2008). Pasirinkti videodarbai tarpusavyje sie-jasi istorinės atminties, prisiminimų ir laiko temomis. Dabartinių pasaulinių įvykių kontekste svarbu reflektuoti, su kokiais iššūkiais jau esame susidūrę, kaip juos apmąstome, išgyvename ir prisimena-me. Taigi kūriniuose išryškėja asmeninis kiekvieno iš menininkų žvilgsnis ir patirtis, susiję su kolektyviškai išgyventais įvykiais. 

Kristinos Inčiūraitės kūrinyje „Išlikimas“ atsispindi 2009 m. buvusio sunkmečio problemos ir žmonių nuotaikos. Filme girdime vienuolės Nijolės Sadūnaitės ir Nepriklausomybės akto signatarės Nijolės Oželytės mintis apie visuomenę ištinkančias krizes: dvasines, socialines ir ekonomines. Tai jautrus ir stiprus kūrinys, atskleidžiantis vidinius žmogaus išgyvenimus krizės akivaizdoje. Gintaro Makare-vičiaus kūrinyje „Sibiro testamentas“ mėgėjiška kamera nufilmuotos nežinomos sovietinės šeimos gyvenimo akimirkos, ruošiantis Naujųjų metų šventei, kontrastuoja su užkadriniu balsu, pasakojančiu apie tremtį bei gyvenimą Sibire. Emilijos Škarnulytės filmas „Aldona“ – trumpo metro kino kūrinys fiksuoja autorės senelės kasdienybę, kuri, kaip spėjama, 1986 m. prarado regėjimą dėl Černobylio atominės elektrinės sprogimo. Jautrus kūrinys, kuriame susijungia didžiosios istorijos naratyvas bei asmeninė patirtis. Deimanto Narkevičiaus videofilmas „Genties išnykimas“ – kinematografinis autoriaus šeimos nuotraukų rinkinys, tačiau autobiografinis elementas filme neakcentuojamas. At-virkščiai, remiantis konkrečiomis fotografijomis, siekiama perteikti universalias sovietmečio kasdie-nybės patirtis ir bandoma užčiuopti to meto lietuvio tapatybę.

Renginių metu taip pat vyks medijų meno ir kultūros tyrėjo, Vilniaus Gedimino technikos universite-to profesoriaus Remigijaus Venckaus pristatymas, kuriame bus kviečiama susipažinti su šiemet pro-jekte pristatomais kūriniais bei su videomeno, eksperimentinio ir dokumentinio kino žanrais, pagrindiniais jų skirtumais, ryšiais ir kūrimo strategijomis. 

Projektą organizuoja Kirtimų kultūros centras, atstovaujantis šiuolaikinei, eksperimentinei kultūrai Lietuvoje. Tai netradicinis Vilniuje įsikūręs kultūros centras, siekiantis populiarinti šiuolaikinę kūry-bą bei jos autorius. 

Renginys nemokamas.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Organizatorių informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-21