Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Jau antrą kartą Alytuje išlydėti gandrai

2021 08 25

Rugpjūčio 24 d. Lietuvoje švenčiama Šv. Baltramiejaus diena. Šią dieną lietuviai nuo seno išlydėdavo žiemoti į šiltuosius kraštus išskrendančius gandrus. Po žiemos parskridę gandrai praneša apie pavasarį, o išskrisdami vasaros pabaigoje – apie artėjantį rudenį. 

Jau antrąjį kartą šiai dienai paminėti Alytaus kultūros centras surengė gandrų palydėtuves. Šventėje koncertavo, žiūrovams mįsles minė ir įvairius žaidimus žaisti bei ratelius šokti kvietė folkloro ansamblis „Žvangucis“ (vad. J. Fedaravičienė). Mažiausieji renginio žiūrovai piešė, spalvino gandrų portretus, krykštavo aplink atgijusį Alytaus kultūros centro fontaną.

Renginio vedėja Leokadija Sušinskaitė pasakojo, kad šeimininkės išskrendantiems gandrams tarsi padovanodavo pavakarius ir nuo šios dienos žmonės jų nebevalgydavo. Šia proga šventės dalyviai buvo vaišinami gardžia Arvydo Švirmicko virta sriuba.

Gandrai į šiltuosius kraštus palydėti su gera nuotaika, linksmais šokiais ir tradicine pavakarių sriuba.

Alytaus kultūros centro informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-25