Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytuje lankėsi Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė

2021 09 03
Alytuje lankėsi Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė

Ketvirtadienį Alytuje lankėsi Lietuvos partizanų vado, brg. generolo Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė su vyru Norbertu Skokausku ir skulptorius Gintautas Jonkus su žmona Daina. Jie susitiko su Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoju Povilu Labuku ir Švietimo ir sporto skyriaus specialistais. 

Vizito metu svečiai lankėsi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje, Dzūkijos mokykloje, Audiovizualinių menų centre, įkurtame sinagogos pastate, taip pat aplankė ir paminką Dainavos apygardos partizanams Senamiesčio skvere. 

„Labai smagu, kad šiandien turite galimybę apsilankyti istorinėse miesto vietose. Mes stengėmės įgyvendinti likusių gyvų Lietuvos partizanų, politinių kalinių ir tremtinių lūkesčius. Užtrukome gal ilgiau nei tikėtasi, tačiau dabar galime džiaugtis, kad turime paminklą, skirtą Dainavos apygardos partizanams  pagerbti. Džiugu, kad ir paminklo autorius skulptorius Gintautas Jonkus įsiklausė į tai, kokį paminklą mūsų bendruomenė norėtų matyti ir tiek jo, tiek visos komandos dėka tai buvo įgyvendinta ir paminklas atsirado toje Dainavos apygardos vietoje, kurioje kovos buvo aršiausios ir stipriausios“,- susitikime kalbėjo mero pavaduotojas P. Labukas. 

Svečių vizito metu ne tik buvo aplankytos minėtos vietos, bet taip pat ir diskutuota, kaip būtų galima sutvarkyti Dainavos apygardos partizanų memorialą, esantį Daugų gatvės kapinėse, dėl Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo.

„Dėkojame, kad vyksta toks susitikimas ir kalbame ne tik apie tai, kas buvo, bet ir  apie ateitį.  Tikrai daug pastangų įdėta, kad istorija išliktų gyva ne tik mūsų atmintyje, bet ir darbuose. Labai džiaugiuosi, kad istorinės atminties įamžinimo momentus palaiko ir miesto savivaldybės vadovai“,- kalbėjo A. Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Skulptorius Gintautas Jonkus pasidžiaugė, kad jo sukurtas paminklas bendruomenei tiko ir patiko. „Retai pasitaiko toks šiltas bendradarbiavimas ir gerų iniciatyvų įgyvendinimas, kurias galima rodyti kaip pavyzdį. Tikiuosi, ir ateityje pavyks prisidėti prie kitų svarbių istorinių įvykių įamžinimo“.

Komunikacijos skyriaus informacija 
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-03