Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytaus miesto teatras: tarptautinis šokio teatro projektas – fantastiška galimybė jauniems žmonėms kurti, tobulėti, keliauti!

2021 01 28

Jei šokis – tavo gyvenimas, DABAR yra TAS laikas įsilieti į tarptautinį šokio teatro projektą  „Žmonių galia  – partnerystė“ („People Power Partnership“). Šis tarptautinis projektas vyksta jau kelerius metus, tačiau šiemet jame kartu su partneriais iš 11 šalių dalyvauja Alytaus miesto teatras, galite prisijungti jūs.

NEPRALEISK PROGOS – registruokis dabar ir dalyvauk ATRANKOJE!
 
Jei tau 18–29 m., gali tapti vienu iš 104 jaunų žmonių ir dalyvauti projekto kūriniuose – 1 dideliame ir keliuose mažesniuose šokio spektakliuose, keliausiančiuose po tarptautinius pasirodymus ir festivalius įvairiose šalyse. Dalyvavimas projekte atviras visiems, besidomintiems esamiems ir būsimiems šokėjams. 

Projektas vyks dviem etapais. Dar šiemet 8  dalyviai iš Lietuvos kartu su 8 dalyviais iš partnerio Portugalijos Lolės (Loulé) miesto surengs pasirodymą, kuris bus pristatytas Alytaus miesto šventės metu. Rugpjūčio mėnesį toks pat kūrybinis procesas vyks Didžiosios Britanijos Grimsbio (Grimsby) mieste. Pasirodymai atskleis visuomenei aktualias jaunimo gyvenimo temas, juos vienys ta pati kultūra – hiphopas. Turėsite puikią galimybę dirbti bei tobulėti su šokio teatro profesionalais iš Vokietijos. O toliau – dar įdomiau...

Norint tapti šios kūrybiškos komandos dalimi, reikia nufilmuoti atsakymus anglų kalba į keletą klausimų, kuriuos rasite čia https://bit.ly/2KGUrYE
ir iki vasario 20 d. siųsti per wetransfer.com platformą el. paštu info@people-power-partnership.eu arba per programėlę „WhatsApp“ +49 151 2263 9283. 

Oficiali projekto bendravimo kalba – anglų. Detalesnė informacija Alytuje teikiama telefonu +370 650 81648 arba el. paštu pppalytus@gmail.com.

Tiesioginės atrankos, jei leis karantino sąlygos, vyks vasario 26–28 dienomis (data gali būti tikslinama) Alytaus miesto teatre. 

 
Dar daugiau apie „Žmonių galia – partnerystė“

Projektu PPP „Žmonių galia – partnerystė“ tęsiamas ankstesnis pagrindinio partnerio „Aktionstheater Pan. Optikum“ vykdytas projektas „Įvairovės galia“ („Power of Diversity“). Tarptautinis bendradarbiavimas, kuriant aukšto lygio meno kūrinius (pasirodymus/spektaklius), suteikė gerosios patirties visiems projekto partneriams, o jo dalyviams paaugliams – naujų karjeros ir studijų galimybių.

Remiantis šia patirtimi, kilo mintis išplėsti bendradarbiavimą ne tik kokybės, bet ir kiekybės prasme: šį kartą net 104 paaugliai bei kūrybinės partnerių komandos iš 11 šalių (Ispanija, Portugalija, Kroatija, Rumunija, Vokietija, Danija, Italija, Čekija, D. Britanija, Latvija ir Lietuva) susijungs į vieną reikšmingą projektą. 2021–2024 m. jie sukurs 13 konkrečiai viešai erdvei skirtų kūrinių, jų turinys bus suvienytas į pagrindinį, didįjį šokio spektaklį, vėliau pristatomą visose šalyse partnerėse.

Nuo 2018 m. su pagrindiniu partneriu bendradarbiaujantis Alytaus miesto teatras prie projekto prisijungė 2019 m. Pirmąjį etapą 2021 m. teatras Alytaus mieste organizuos jaunimo – projekto dalyvių – atranką. Gegužės-birželio mėn. į Alytų atvyks partneriai iš Portugalijos Loule miesto ir drauge su atrinktais jaunais žmonėmis sukurs mažos apimties šokio spektaklį. Jis bus pristatomas Alytaus miesto dienų metu 2021 m. Vėliau šie 8 jaunuoliai keliaus į Vokietijos Freiburgo miestą, kur kartu su to partnerio atrinktais 8 paaugliais kurs konkrečioms viešosioms erdvėms pritaikytą pasirodymą, jis vėliau bus atliekamas per reikšmingą miestui ar partneriui renginį.

Antrąjį projekto etape, nuo 2022 m. pradžios, bus kuriamas didysis šokio spektaklis, skirtas kelių tūkstančių žiūrovų auditorijai. Po premjeros Freiburge jis bus pristatomas įvairiuose partnerių festivaliuose. Spektaklis skirtas gastrolėms, tad pasibaigus projektui galės būti rodomas tarptautiniu mastu. Planuojama jog projekto vykdymo metu spektaklius matys daugiau nei 100 000 žiūrovų.

PPP projekto metu kuriami scenos meno kūriniai yra skirti unikalios viešosios erdvės socialiai aktualiems klausimams atskleisti. Kūrimo darbams pirmąjį etapą visi paaugliai veiks kaip bendraautoriai, t. y. jie pateiks idėjas, rezonuojančias savo asmeninį gyvenimą. Idėjos gali būti susijusios su visuomene, tarpusavio santykiais, ekologija ir kt. Kaip jungiamoji visos veiklos išraiškos forma pasirinktas hiphopas – jis kartu yra ir miesto kultūros dalis, ir išreiškia fizinio judėjimo bei muzikos veiksmo turinį.

Per 4 projekto įgyvendinimo metus paaugliai turės galimybę net 10 savaičių kurti ir dalintis patirtimi kartu. Kiekvienas paauglys projekto metu keliaus mažiausiai į 4 skirtingas šalis. Pasinaudodami ilgamete tarptautinio darbo patirtimi bei įtraukdami daugiau žmonių, partneriai sukurs plačios apimties tarptautinę bendradarbiavimo platformą ir tokiu būdu suteiks projekto dalyviams dar didesnes karjeros galimybes.

Projekto metu bus kuriama, tobulinama ir pritaikoma auditorijų plėtros strategija. Ji bus naudinga panašios veiklos vykdytojams ir prieinama kaip el. knyga (2 kalbomis) visoms suinteresuotoms šalims. Sukurta interneto svetainė su diskusijų ir forumo puslapiu bei visos projekto eigos dokumentine medžiaga išliks internete mažiausiai 5 metus po projekto pabaigos. Nauja projektui sukurta muzika bus patalpinta projekto duomenų talpykloje, iš jos bus galima nemokamai atsisiųsti mažiausiai 5 metus.

Šis žmonių tarpusavio bendradarbiavimo ir jaunimo mainų projektas atitinka paauglių bendravimo, susitikimų, mobilumo ir aktyvaus įsitraukimo į ES kontekstą poreikius. PPP projektas atveria vienodas paauglių ir kūrybinės komandos patirties ir gebėjimų mainų galimybes. Tarpusavio mainai suteikia galimybę paaugliams užmegzti profesinius ir asmeninius santykius tiek tarpusavyje, tiek su partnerių organizacijomis. Dėl intensyvaus prodiusavimo darbo vystosi naujos struktūros ir tinklai, formuojami meniniai darbiniai santykiai, kurie tęsiasi net ir pasibaigus projektui arba vystosi už projekto ribų, partneriams suteikiant pasirodymų ir rezidencijų galimybes.

Projektas į savo koncepciją integruos ir virtualią viešąją erdvę. Tuo tikslu naudojant specialiai sukurtą žaidimų ir virtualios realybės programėlę, PPP projektas padės įveikti spragą tarp virtualaus ir realaus pasaulio. Virtualus ryšys sukuriamas naudojant GPS bei atspindint kūrinių elementus skaitmeniniame miesto žemėlapyje siekiant, kad bet kur esantis jaunimas susidomėtų ir dalyvautų kartu su projekto dalyviais.

Šiuo projektu siekiama:

  •  Atskleisti ir meno kūriniais pristatyti XXI a. socialines problemas, įtraukti kuo daugiau jaunimo iš skirtingų socialinių sluoksnių.
  •  Praplėsti jaunimo karjeros galimybes, didinant ir skatinant tarptautinį mobilumą ir bendradarbiavimo galimybes.
  •  Stiprinti gebėjimus, įgūdžius, tarptautiškumą ir partnerystę, patirties mainus ES mastu, sukuriant tarptautinę platformą, praplečiant kūrinių kūrimo galimybes bei praturtinant teatro repertuarą.
  •  Praplėsti, padidinti ir pritraukti naują auditoriją, pritaikant projekto metu sukurtą naują auditorijos plėtros strategiją.
  •  Gatvės meno, teatro, šokio, skaitmeninių menų ir nematerialiosios kultūros bendra sąveika.
  •  Naujų idėjų kūrimas ir įgyvendinimas.
  • Įstaigų galios stiprinimas ir identiteto kūrimas.

Bendras projekto biudžetas 1 990, 295 tūkst. eurų (Alytaus miesto teatro dalis –191, 905 tūkst. eurų).

Oficiali projekto svetainė www.people-power-partnership.eu


 Alytaus miesto teatro informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-28