BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Tarptautinė tvarumo konferencija Dzūkijos mokykloje

2024 04 17

Alytaus Dzūkijos mokykla jau nuo seniai yra aktyvi tarptautinių projektų dalyvė.  Šiuo metu mokyklai suteikta ,,Erasmus“ akreditacija. Per mokslo metus mūsų mokykla sulaukia kelių moksleivių mainų grupių iš įvairių Europos valstybių, mūsų mokiniai taip pat turi galimybę kelis kartus per metus išvykti į užsienio šalis ir pamatyti, kaip ten mokosi mokiniai, kokias sprendžia problemas ir pan. Šiais mokslo metais jau buvo svečių iš Latvijos,  Prancūzijos ir Švedijos. Balandžio 7-11 dienomis vyko  dar vienas ,,Erasmus+“ susirinkimas. Šį kartą dalyvavo 14 mokinių iš Čekijos ir Ispanijos. Ispanai jau pažįstami, su jais mokiniai bendravo rudenį, kai dalyvavo ,,Erasmus+“ susirinkime jų mokykloje Santjago de Kompostela. Smagu buvo vėl sutikti draugus. 

Susirinkimo savaitę vyko įvairios veiklos mokykloje: diskusijos, edukaciniai ir sportiniai žaidimai, robotikos ir technologijų užsiėmimai. 7 klasių mokiniai svečiams surengė ekskursiją po Alytų, grožėjosi pavasarišku Birštonu ir džiaugėsi išvyka į Žuvinto biosferos rezervatą, visi kartu aplankė Vilnių.

Svarbiausias susitikimo renginys- tvarumo konferencija. Apie tvarumo politiką esame įpratę girdėti kalbant suaugusius žmones, tačiau atlikti tyrimai rodo, kad realius žingsnius gerokai aktyviau įgyvendina jaunoji karta. Jie ne tik vadovaujasi tvarumo principais kasdieniame gyvenime, bet ir patys rodo iniciatyvą, vysto bei kuria projektus ta linkme. Ir visa tai vyksta ne kažkur toli nuo mūsų, o čia pat, Lietuvoje. Konferencijos metu buvo galima įsitikinti, kad tvarumo idėjomis rūpinasi ir mūsų projekto partneriai Ispanijoje ir Čekijoje. Mokiniai  konferencijoje kalbėjo apie problemas, su kuriomis susiduria mūsų planeta. Visų 3 šalių projekto dalyviai parengė pristatymus apie tvarius sprendimus savo mokyklose ir miestuose. Nuotoliniu būdu konferencijoje taip pat dalyvavo dvi 7 klasės mokinės iš Šaltinių pagrindinės mokyklos. Visose šalyse jaunimui rūpi planetos ateitis, todėl mokyklose rūšiuojamos atliekos, taupomi ištekliai, vykdomi projektai, kurių metu mokiniai įgyja žinių apie tvarumą. Ispanų mokiniai papasakojo apie mokyklos mini rūšiavimo centrą ir kaip jie ieškojo būdų sumažinti elektros energijos suvartojimą, o sutaupytus pinigus investavo į dar tvaresnius sprendimus savo mokykloje. Čekų mokiniai pasakojo, kad beveik visos jų ,,Erasmus+“ kelionės yra ekologiškos: dažniausiai jie keliauja traukiniais ir autobusais. Konferencijos pabaigoje  mokiniai įgytas žinias  pasitikrino viktorinoje. 

Antroje konferencijos dalyje visų laukė praktinė užduotis:  pasitelkę fantaziją ir dirbdami grupėse iš antrinių žaliavų ( kartono atraižų, kamštelių it kt.) mokiniai gamino stalo žaidimus. Kai kurios grupės sugebėjo sukurti edukacinius žaidimus tvarumo tema ir juos bus galima naudoti ugdymo procese.  Buvo smagu patiems ir pažaisti. 

Mūsų mokyklos mokiniai, kurie dalyvavo konferencijoje, teigė sužinoję labai daug įdomių faktų, turėjo galimybę lyginti tris šalis, tris miestus, tris mokyklas  ir susidaryti vaizdą, kaip sprendžiamos tvarumo problemos. Mūsų mokiniai sakė, kad lyginant Ispaniją, Lietuvą ir Čekiją, Lietuvoje yra daugiausia surenkama ir perdirbama antrinių žaliavų. Čekijoje yra daug tvarių transporto priemonių, tokių kaip viešas transportas, dviračiai, elektra varomi automobiliai ir traukiniai. Ispanijos mokykloje stengiamasi gaminti vegetarišką maistą valgykloje, nes daržovėms užauginti reikia mažiau vandens negu mėsai. Tačiau tvariausia mokykla, mokinių nuomone, yra  ispanų, nes jie turi savo rūšiavimo kampelį, į kurį metamos baterijos, seni telefonai, akiniai, tušinukai ir kt. Viskas surenkama ir išvežama į perdirbimo centrus. Mokinių nuomone, tvariausias miestas yra Alytus, nes jame yra įrengti taromatai, Tiko Tiks perdirbimo centras, viešasis transportas varomas elektra ir elektriniai paspirtukai, dėvėtų rūbų parduotuvės. 

 Pasirinkta konferencijos tema tik įrodo, kad tvaraus vartojimo įgūdžiai ir įpročiai šiandieniniame kontekste tampa itin svarbūs. Tik keisdami požiūrį į vartojimą ir jo poveikį aplinkai galime išsaugoti biologinę įvairovę ir užsitikrinti savo, kaip žmonių, aukštą gyvenimo kokybę. Jei ir toliau gyventume neatsižvelgdami į savo aplinką, būsimoms kartoms paliktume žmonių gyvenimui nebetinkamą planetą.

,,Erasmus+“ projekto susirinkimas baigėsi. Svečiai išvyko į savo šalis, o mūsų mokiniai džiaugėsi įgyta patirtimi, juk tokių projektų metu gaunama daug naujų žinių, išbandomi nauji  dalykai, atsiranda naujų patirčių, lavinamos anglų kalbos žinios, viešojo kalbėjimo ir bendravimo įgūdžiai. Mokiniai teigė, kad net apie Alytų sužinojo naujų, įdomių faktų. 

Kitas ,,Erasmus+“ susirinkimas vyks gegužės mėnesį  Zlin mieste Čekijoje. Į ten išvyks mūsų mokyklos komanda ir tęs gražų partnerišką, dalykišką bendradarbiavimą. 

Alytaus Dzūkijos mokyklos informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 3)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-18