Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Stabdoma švietimo tinklo pertvarka: miesto vadovai susitarė su bendruomenėmis

2020 05 27

Atsižvelgdami į Alytaus švietimo bendruomenių nuomonę, išanalizavę priimtos švietimo reformos pliusus ir minusus, Alytaus miesto savivaldybės koalicijos – Lietuvos Socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio – partneriai nusprendė pritarti švietimo tinklo pertvarkos sustabdymui. Apie tokį sprendimą miesto vadovai pranešė po šiandien popiet įvykusio susitikimo su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenių atstovais. 

„Pertvarka per jėgą – tikrai ne išeitis. Priimti sprendimai „Sakalėlio” ir „Drevinuko” bendruomenių netenkina. Vadinasi, netenkina ir mūsų. Privalome įsiklausyti į visos švietimo bendruomenės: pedagogų, tėvų ir vaikų nuomonę. Neabejoju, daug žibalo pripilta ir dėl artėjančių Seimo rinkimų. Tačiau rinkimai ateina ir praeina, o miesto problemos išlieka. Švietimo reforma – sunkus, sudėtingas ir itin jautrus klausimas, tačiau visi suprantame, kad pokyčiai Alytuje – būtini ir neišvengiami. Esu pasiryžęs ieškoti alternatyvų, kur kas aktyviau kalbėtis su švietimo bendruomene, tartis ir išgirsti”, - po susitikimo su bendruomenių atstovais sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Švietimo reforma miestui itin reikalinga, nes lieka neišspręsta vietų trūkumo darželinukams problema. Ne mažiau svarbus ir švietimo darbuotojų atlyginimų didinimo klausimas. Taip pat būtina kuo greičiau gerinti mokinių mokymosi sąlygas – remontuoti sporto sales, klases, ugdymo erdves ir pan. 

Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė džiaugiasi, kad po ilgų diskusijų galų gale pavyko susitarti su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio švietimo bendruomenėmis. 

„Miestui reikalinga švietimo reforma turi būti paremta ne emocijomis ar ambicijomis, o geriausių sprendimų paieška ir bendru sutarimu. Įsisenėjusias viso švietimo tinklo problemas vargu ar išspręs dviejų švietimo įstaigų, turiu omenyje „Sakalėlį” ir „Drevinuką”, perkėlimas į kitas patalpas. Miestui reikalingi kompleksiniai sprendimai. Todėl geriau stabtelėti, dar kartą perskaičiuoti ir apgalvoti visus įmanomus variantus. Džiaugiuosi aktyviu bendruomenių įsitraukimu ir neabejingumu. Tik dirbami ir kurdami kartu galime pasiekti gerų rezultatų”, - kalbėjo vicemerė J. Šukevičienė.

Miesto vadovų įsitikinimu, svarbiausia, kad pertvarka neužgožtų pagrindinio tikslo – kad kiekvienas vaikas jaustųsi gerai ir gautų kokybiškas paslaugas, o Alytus būtų augantis miestas. Miesto vadovai planuoja toliau aktyviai, atvirai diskutuoti su švietimo bendruomene ir ieškoti visiems priimtino sprendimo.

Tam pritaria ir mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris. „Miestui, iš kurio išvažiuoja po 1000 gyventojų per metus, reikalingi drastiški pokyčiai, o švietimo sistema, kuri sudaro pusę miesto biudžeto, turi būti koreguojama pirmiausia. Manau, kad sprendimas stabtelėti yra reikalingas mums visiems: švietimo bendruomenėms dar reikia laiko suvokti, kad pokyčiai yra tiesiog būtini, o mums – surasti geriausią ir visus tenkinantį sprendimą. Tikiuosi ilgai laukti pokyčiai ateis greičiau nei miestas išsivaikščios, tačiau švietimas – ypatingai svarbi sritis, todėl geriau devynis kartus pamatuoti ir tik tada kirpti”, - kalbėjo vicemeras.

Mero ir vicemerų sprendimą stabdyti neseniai patvirtintą švietimo pertvarką palaiko ir Alytaus miesto tarybos nariai. Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkės, liberalės Nijolės Makštutienės teigimu, į pedagogų, tėvų ir vaikų nuomonę būtina atsižvelgti. „Reikia dar kartą peržiūrėti bendrojo ugdymo mokyklų švietimo tinklo pertvarkos klausimą – kompleksiškai, su gilesne analize ir platesniu švietimo bendruomenių svarstymu, diskutavimu, numatant ilgalaikę visų švietimo ugdymo įstaigų perspektyvą”, - sprendimui pritarė N. Makštutienė.

Švietimo reforma Alytuje būtina ir dėl neefektyviai išnaudojamų plotų. Lietuvos laisvosios rinkos institutas 2018 m. Lietuvos savivaldybių indekso tyrime prasčiausiai vertino Alytaus miesto savivaldybės švietimo sritį. Didelę įtaką prastiems vertinimo rezultatams tarp šešių didžiųjų šalies savivaldybių turėjo vienam mokiniui tenkantis didžiausias mokyklų plotas.

Komunikacijos skyriaus informacija

 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-27