Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Specialiųjų poreikių turintiems vaikams teikiama reikiama švietimo pagalba

2021 03 04

Karantino metu, kaip ir visiems mokiniams, taip ir specialiųjų poreikių turintiems vaikams tenka mokytis nuotoliniu būdu.
Kaip siekti žinių karantino metu sekasi specialiųjų poreikių turintiems vaikams, kokia švietimo pagalba jiems šiuo metu yra teikiama, antradienį vykusio Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu domėjosi šio komiteto nariai.
„Karantinas įnešė daug pokyčių, visiems teko prisitaikyti, apriboti savo veiklą, darbus, pomėgius. Tačiau reikalingos paslaugos, ypač aktualios vaikams su specialiaisiais poreikiais, užtikrinamos pagal įstaigos darbo pobūdį, nuotoliniu arba kontaktiniu būdu. Svarbu užtikrinti švietimo įstaigos ir specialiųjų poreikių turinčių mokinių tėvelių bendradarbiavimą, nuolatinį bendravimą, sklandžią komunikaciją. Kartu ieškokime geriausių sprendimų šiuo nelengvu laikotarpiu“,  –  teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.
Švietimo ir sporto skyriaus specialistų teigimu, Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose švietimo pagalba teikiama tokiu būdu, kokiu vykdoma veikla švietimo įstaigoje arba teikiama nuotoliniu būdu. 
Nuotoliniu būdu specialiųjų poreikių turintiems vaikams teikiamos logopedo, psichologo, specialiojo pedagogo ar surdopedagogo, kai kuriose švietimo įstaigose teikiamos kineziterapeuto ir masažuotojo paslaugos. 
Jei vaikų tėvai negali užtikrinti pradinukų priežiūros namuose, vaikai neturi sąlygų mokytis namuose arba dėl kitų objektyvių priežasčių mokyklų Vaiko gerovės komisijos sprendimu, tuomet vaikai ugdomi, prižiūrimi ir maitinami pačiose mokyklose.    
Kultūros, švietimo ir sporto komiteto siūlymu, Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų vadovams artimiausiu metu bus išsiųstas Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno pasirašytas raštas, kuriame švietimo įstaigų prašoma daugiau komunikuoti su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių tėvais ir informuoti juos apie švietimo pagalbos specialistų teikiamas paslaugas karantino metu.

Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose mokosi 1 494 specialiųjų poreikių turintys vaikai, iš jų beveik 300 vaikų turi didelių ar labai didelių poreikių. 
Iš viso Alytaus miesto savivaldybės lopšeliuose ir mokyklose-darželiuose ugdomi 2 687 vaikai, o bendrojo ugdymo mokyklose – 6 695 mokiniai.

Komunikacijos skyriaus informacija 
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-11