Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Smagus Skaitymo iššūkis ritasi per Lietuvą. Alytiškiai, priimsite?

2020 05 28

Pirmąją 2020-ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas Skaitymo iššūkis. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, jos metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“
„Skaitymo iššūkį“ koordinuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!
„Šiais, 2020 metais, Skaitymo iššūkis švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.
Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kviečia alytiškius priimti skaitymo iššūkį ir drąsiai leistis į literatūrinį vasaros nuotykį.

Penkios Skaitymo iššūkio užduotys 

Skaitymo iššūkis kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai, seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti garsinių knygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas Skaitymo iššūkio dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:
Perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių.
Perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius.
Perskaityti knygą apie gamtą.
Perskaityti knygą apie draugystę.

Perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai
Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę Skaitymo iššūkį ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje. Joje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygų. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.
Be to, viso iššūkio metu feisbuko ir instagramo „Vasara su knyga“ paskyrose vyks konkursų, kur galima laimėti papildomų prizų.
Daugiau informacijos apie Skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite http://vasarasuknyga.lt/ ir feisbuke https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.


Organizatorių inf.

                       

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-02