Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Šešioms Alytaus įmonėms suteiktos nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos

2021 03 02

Vasario pabaigoje Alytaus miesto taryba keturioms įmonėms sumažino nekilnojamojo turto mokestį, o dar dvi įmones atleido nuo šio mokesčio. 

Tarybos sprendimais nekilnojimo turto mokestis buvo sumažintas bendrovėms įsikūrusioms Alytaus pramonės parke: „Saukesta“, „Hansa Flex Hidraulika“ „Premium oils“. Atleistos nuo šio mokesčio Alytaus pramonės parke įsikūrusios bendrovės „Glass LT“ ir „Vektrona“. Įmonei „Dzūkų ainiai“ nekilnojamojo turto mokestis buvo sumažintas šalyje susiklosčius nepalankiai situacijai dėl pandemijos COVID-19 ir patyrus ekonominių sunkumų.
 
Sumažinti nekilnojamojo turto mokestį bendrovei „Saukesta“ Alytaus miesto savivaldybė įsipareigojo investicijų sutartimi, kurioje numatoma, kad investuotojui įvykdžius investicijų sutartyje numatytus įsipareigojimus, savivaldybė 3 mokestinius laikotarpius suteikia lengvatą, nes įmonė pasiekė 7 241 Eur investicijų sumą į vieną arą, o kitus 5 mokestinius laikotarpius šis mokestis sumažinamas 50 procentų.

Toks pats 50 procentų nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimas pritaikytas „Hansa Flex Hidraulika“ ir „Premium oils“, nes įmonės įvykdė sutartinius įsipareigojimus ir pasiekė 7 241 eurų investicijų sumą į vieną arą.

Nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleistos bendrovės „Glass LT“ ir „Vektrona“, nes pasiekė 7 241  eurų investicijų suma į vieną arą, o Alytaus miesto savivaldybė investicijų sutartimis įsipareigojo 3 mokestinius laikotarpius atleisti nuo naujai sukurto nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimo.

Nekilnojamojo turto mokesčio lengvata suteikta  įmonei „Dzūkų ainiai“, kuri dėl paskelbto karantino patyrė ekonominių sunkumų. 2020 metais įmonės pajamos lyginant su 2019 metais krito 32 procentais. Įmonė pateko ir į 2020 metų nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą. Metinė įmonės nekilnojamojo turto mokesčio suma 1 512 Eur, kadangi 2020 m. karantino laikotarpis truko 5 mėnesius, todėl mokestis jiems sumažintas 42 procentais, t. y., 630 Eur.

UAB „Premium oils“ įsikūrusioje Lankų g. 16 padarytų investicijų suma statyboms vykdyti ir įrenginiams įsigyti siekia 1,2 mln. Eur. Gamykla savo veiklą pradėjo 2017 metais ir per šį laikotarpį sukūrė 40 naujų darbo vietų.  Fortų g. 5A  įsikūrusioje UAB „Hansa Flex Hidraulika“ padarytų investicijų suma statyboms vykdyti ir įrenginiams įsigyti siekia 728 tūkst. Eur. Taip pat sukurtos 5 naujos darbo vietos. Įmonės „Saukesta“  investicijos siekia 950 tūkst. Eur. Verslo g. 10 įsikūrusioje UAB „Glass LT“ investicijos siekia 9,8 mln. eurų, o UAB „Vektrona“ investavo daugiau nei 1 mln. Eur.

Mokesčių lengvatos yra teikiamos atsižvelgiant į pasirašytas investicijų sutartis ir vadovaujantis Mokesčių lengvatų juridiniams asmenims teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2013-05-30 sprendimu Nr. T-143 „Dėl Mokesčių lengvatų juridiniams asmenims teikimo tvarkos aprašo tvirtinimo“.

Juridiniai asmenys, pageidaujantys gauti mokesčių lengvatą, prašymus ir atitinkamus dokumentus pateikia savivaldybės administracijos direktoriui, bet ne vėliau kaip per 30 dienų po nustatyto mokesčio sumokėjimo termino.

Komunikacijos skyriaus informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-11