Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Nuo šiol kirsti ar genėti medžius leidimo reikės ne visada 

2020 05 29

Alytaus miesto savivaldybės sprendimu atnaujintos Alytaus miesto savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės

Iki šiol ne miškų ūkio paskirties žemėje Alytaus miesto bendrojo naudojimo teritorijoje ir privačioje valdoje augantys medžiai (išskyrus vaismedžius, vaiskrūmius, natūraliai išaugusius, atžalinės kilmės krūmus) buvo paskelbti saugotinais ir jiems kirsti, genėti ar persodinti reikėjo gauti savivaldybės administracijos leidimą, nustatyta tvarka apmokėti medžių atkuriamąją vertę.

Patvirtinus naujas taisykles, saugotinais paskelbtos tik tam tikro skersmens (1,3 m aukštyje) atskiros medžių rūšys, priklausomai nuo teritorijos, kur jie auga,  pvz., privačioje žemėje saugaotinais medžiais laikomi didesnio kaip 20 cm skersmens ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skirpstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys. Valstybinės ir miesto savivaldybės daugiabučių gyvenamųjų pastatų,  pramonės ir sandėliavimo, komercinės paskirties objektų teritorijose saugotini medžiai – didesnio kaip 12 cm skersmens ąžuolai, uosiai, klevai, skroblai, skripstai, guobos, bukai, vinkšnos, pušys, eglės, maumedžiai, pocūgės, kėniai, beržai, juodalksniai, liepos, gluosniai, šermukšniai, kaštonai, miškinės obelys, miškinės kriaušės bei krūmai.

„Naujos taisyklės labai palengvins ir gyventojų, ir administracijos naštą, nes didėja saugotinų medžių skersmens diametras. Anksčiau buvo saugomi visi želdiniai, nebuvo jokio nustatyto diametro. Norint genėti ar kirsti mažesnio diametro ir nesaugotinų rūšių medžius, nuo šiol nebereikės leidimo ir gyventojai juos galės kirsti savo nuožiūra. Taip pat nereikės mokėti atkuriamosios vertės mokesčio“, – sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė.

Leidimo nereiks norint genėti ir formuoti gyvatvores, privačioje žemėje genėti iki 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakas, jei jos nėra medžio lajos skeletą formuojančios šakos. 

Siekiant išvengti saugotinų želdinių neleistino kirtimo, be leidimo, prašome gyventojų pirmiausia informuoti Alytaus miesto savivaldybę, kad komisija įvertintų ar medį tikrai galima kirsti. Tai padaryti galite el. p. aplinka@alytus.lt

Taisyklėse taip pat numatyta, kad siekiant ginčytinais atvejais įvertinti želdinių ekologinę ir estetinę svarbą, iki leidimo išdavimo reikės atlikti želdinių būklės ekspertizę. Ji atliekama vadovaujantis Želdinių būklės ekspertizės tvarkos aprašu, patvirtintu aplinkos ministro įsakymu. Želdinių būklės ekspertizę atlieka Alytaus miesto savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija, ji pasitelkia atitinkamos srities specialistą. Aplinkos ministerija yra paskelbusi rekomenduojamų specialistų, kurie gali atlikti želdinių ekologinės ar estetinės svarbos įvertinimą (želdinių būklės ekspertizę), sąrašą.

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-02