Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Nuo balandžio 10 d. viešose vietose privaloma dėvėti kaukę

2020 04 09

Vyriausybei karantiną pratęsus dar dviem savaitėms, iki balandžio 27 dienos, sugriežtinta apsauginių kaukių dėvėjimo tvarka. Nuo balandžio 10 d. visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, jas dėvėti bus privaloma.
Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.

Kaip taisyklingai užsidėti ir nusiimti kaukę?

  1. prieš uždėdami kaukę, nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite su  alkoholiniu rankų antiseptiku;
  2. uždenkite burną ir nosį kauke ir įsitikinkite, ar tarp veido ir kaukės nėra tarpų;
  3. venkite liesti kaukę; jei taip darote, dezinfekuokite arba nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu;
  4. kaukę pakeiskite nauja, kai ji sudrėksta, ir nenaudokite tos pačios kaukės antrą kartą;
  5. taisyklingai nusiimkite kaukę: suimkite už galinių raištelių (nelieskite kaukės priekio) ir nedelsdami išmeskite ją į uždarą šiukšliadėžę. Rankas dezinfekuokite arba nusiplaukite su vandeniu ir muilu.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad karantino metu žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-04-09