Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Norite susipažinti su rašto ir sakytinės kalbos ypatumais? Dalyvaukite seminare!

2020 02 19

Ne vienam iš mūsų yra tekę rengti ir viešinti informaciją – apžvelgti įvykius, renginius, nagrinėti ir apibendrinti reiškinius, diskutuoti apie įvairias problemas, ieškoti jų sprendimo būdų ir pan. Kaip kalbėti ir rašyti įtaigiai, tiksliai, išraiškingai, kaip padaryti, kad mūsų perduodama žinia būtų prasminga, paveiki, išraiškinga? 
2020 m. kovo 5 d. 13 val. Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje (Rotušės a. 4) vyks seminaras „Kalba kaip kalbėtojo ženklas“. Pranešėja – Rita Urnėžiūtė, „Gimtosios kalbos“ žurnalo red. grupės vedėja vyr. redaktorė (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras), išradinga, kūrybinga ir įžvalgi asmenybė.
Remiantis funkcinių stilių samprata bus apžvelgiami viešosios sakytinės kalbos ypatumai ir jų santykis su rašytine kalba. Pasitelkiant šiuolaikinės vartosenos pavyzdžių kviečiama analizuoti ir vertinti, ar adresatams perteikiama informacija yra aiški ir suprantama. Nusakomi redaguotini  leksikos, gramatinių formų, linksnių ir kiti kalbos vartojimo dalykai. Seminaro trukmė apie 1 val. 30 min.
Seminaras yra skirtas Alytaus miesto savivaldybės valstybės tarnautojams ir darbuotojams, tačiau jame gali dalyvauti ir kitų įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojai, norintys įgyti žinių, kaip perduoti aiškią ir sklandžią žinią, ieškoti vaizdingumo, susipažinti su rašto ir sakytinės kalbos ypatumais – tuo, kas taisyklinga ir ko reikia vengti.
Norintys dalyvauti seminare iki 2020-03-03 registruojami el. paštu dalyte.zukaitiene@alytus.lt 


Komunikacijos skyriaus informacija


 
 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-02