Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Nerkime į knygas – jose atsiveria pasaulis

2021 03 01

Lietuvoje – knygų savaitė. Deja, į knygų mugę šiais metais vasario mėn. nenuvyksime, viskas persikelia į virtualią erdvę. Bet knygas skaitome visada: ir tradicines popierines, ir ieškome internete, ir klausome. Pasakojame, diskutuojame, rekomenduojame kitiems. Alytaus Dainavos progimnazijos penktokai pristatė per atostogas perskaitytas knygas. Tiems, kuriems patinka siaubai, Jonė siūlo K. Ohlsson „Apleistos pilies paslaptis“. Apie moksleivių gyvenimą ir nuotykius mėgsta skaityti daugelis. Gustė rekomenduoja knygą „Makso Kramblio nesėkmės. Spintelės paslaptis“, sužinosite, kaip naujokas atsiduria spintelėje ir kaip išgelbsti mokyklą. Apie berniukų nuotykius mokykloje Adomas siūlo paskaityti Lincoln Peirce knygoje „Didysis Neitas rizikuoja“. Mylintiems gyvūnus Nojus rekomenduoja C. Aleksander London „Laukiniai“. O kodėl jauno žmogaus gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, galite paskaityti Samuelos rekomenduojamoje knygoje „Man keturiolika ir aš bjauri“. Klasikos mėgėjams Žygimantas siūlo Marko Tveno knygą „Heklberio Fino nuotykiai“. Vis dar populiarios išlieka „Nevykėlio dienoraštis“, „Prietrankos dienoraštis“ ir panašios linksmos knygos. Skaitome ir lietuvių autorių knygas. Pauliną sužavėjo Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“, knygoje vaizduojami jauni žmonės, jų poelgiai, verčia susimąstyti apie šviesiąją ir tamsiąją žmogaus pusę. 
Skaitantys žmonės žino, kad knygose galima rasti išminties, daug ko išmokti ir patirti skaitymo malonumą. Taigi, kas dar nepasirinkote, ką skaityti, galbūt jums padės mūsų rekomendacijos. Dailyraščio konkursui kai kurie penktokai rašė ištraukas iš skaitomų knygų. 
Rašymas ranka labai svarbus klaviatūrų amžiuje. Jis ugdo mūsų pastabumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Dailiai ranka užrašytas tekstas – viena gražiausių pagarbos gimtajai kalbai formų. Vasario 22 d. paminėdami Tarptautinę gimtosios kalbos dieną 5-7 klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamokas stengėsi dailiai nurašyti pateiktą arba pasirinktą iš skaitytos knygos tekstą. 
Džiaugiamės ir dėkojame visiems rašiusiems. 

Alytaus Dainavos progimnazijos Lietuvių kalbos mokytojos: Zina Bražinskienė, Vijolė Juronienė ir Rasa Žukauskienė


 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-16