Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Susipažinkite su slapukų politika.
Kaip ir kas metai, taip ir šiais mokslo metais, kovo mėnuo buvo skirtas gimtajai kalbai, literatūrai, skaitymui. Lietuvių kalbos, pradinių klasių mokytojai su mokiniais vykdė įvairias veiklas, organizavo renginius, kurių metu propagavo skaitymą, taisyklingą gimtosios kalbos vartojimą, plėtė kultūrinį mokinių akiratį.
Pirmokai ir priešmokyklinukai rytais sekė draugams pasakas, o antrokai dainavo dainas apie Lietuvą, trečiokai iliustravo savo skaitomos knygos pasirinktą epizodą ir jį pristatė draugams. Kitos trečios klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Alytaus Kraštotyros muziejuje ,,Raštininko baltos rankos“. Mokiniai susipažino su rašymo priešistore, praktiškai išbandė rašymą nuo molinių lentelių iki parkerio, atliko rašto užduotis specialiose pratybose, sužinojo apie raštininko specialybės kitimą nuo seniausių laikų iki šių dienų bei mokėsi pagarbaus bendravimo. Dar viena edukacija, kurioje dalyvavo trečiokai - tai J. Kunčino bibliotekoje integruota pamoka ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Jos metu mokiniai sužinojo įdomių faktų apie gimtąją kalbą, mokėsi taisyklingai kalbėti ir rašyti. Ketvirtokai iliustravo pasirinktas pasakas ir jų pavadinimus užkodavo QR kodais.
Visą mėnesį mokyklos bibliotekoje vyko penktų klasių mokinių darbelių paroda ,,Knygos istorija dėžutėje“. Čia buvo eksponuojami kūrybiškiausi mokinių darbai, pristatantys perskaitytą knygą. Juk reikia išmonės apipavidalinant dėžutę taip, kad ji iliustruotų perskaitytą knygą, akcentuotų įsimintiniausius įvykius ar veikėjus.
Kovo 16-oji - Knygnešio diena. Mokyklos bibliotekininkės yra paruošusios edukacinį užsiėmimą penktų klasių mokiniams apie knygnešystę Lietuvoje. Jo metu kalbama apie spaudos draudimo laikotarpį, akcentuojama jo žala ir pristatomos ryškiausios spaudos draudimo laikotarpio asmenybės. Mokiniai savo žinias pasitikrina viktorinoje.
Į mūsų veiklas, skirtas Lietuvių kalbos mėnesiui labai gražiai įsiliejo Europos autorių dienos paminėjimas. Pernai Europos Komisija paskelbė naują europinę iniciatyvą – Europos autorių dieną, kviesdama jaunus žmones skaityti. Šiemet mūsų mokykloje knygų ištraukas skaitė aštuntokai savo bendradarbiaujančios specialiojo ugdymo klasės mokiniams. Minint Europos autorių dieną, mokykloje svečiavosi Alytaus kolegijos lektorės: Danguolė Leščinskienė, Rasa Balynienė bei Multimedijos ir vizualinės komunikacijos programos diplomatas Laurynas Tulevičius. Laurynas papasakojo apie studijų programą, taip pat pristatinėjo savo diplominį darbą „ Kaip gimsta knyga“. Moksleiviai su dideliu susidomėjimu klausėsi, kokį kelią ,,nukeliauja“ tekstai, kol tampa knyga.
Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai rinko savo klasės populiariausią posakį. Tokie rinkimai vyksta jau antrus metus, mokiniams jie yra visai įdomūs, nes dažna klasė išrenka humoristinį posakį, o paskui per mokyklos tv gali perskaityti, susipažinti su visų klasių išrinktais posakiais. Šiemet išrinkti tokie posakiai kaip ,,Ar mes šiandien kažką rašom?“, ,, Meilės vienaragį reikia pasigauti“, ,,Luktelk, luktelk dar vieną minutę...“ ir kt.
Mokykloje lietuvių kalbos mokytojos išleido stendą ,,Rašykime ir kalbėkime taisyklingai“. Jame sudėti atrinkti įvairių klasių mokinių kurti plakatai, kuriuose taisomos lietuvių kalbos netaisyklingos frazės, primenama sudėtingiausių lietuviškų žodžių rašyba.
Taigi, lietuvių kalbos mėnesio renginių buvo daug, mokiniai aktyviai dalyvavo, plėtė savo kultūrinį akiratį, gilino žinias, sužinojo ir naujų dalykų apie gimtąją kalbą, knygas, raštą. Dar Juozas Balčikonis yra pasakęs, kad „geras kalbos mokėjimas skiria mokytą žmogų nuo nemokyto. Todėl galima sakyti, kad žmogaus kalba yra jo išsilavinimo veidrodis“.
Alytaus Dzūkijos mokyklos informacija