BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kviečiame teikti prašymus materialinio nepritekliaus mažinimo programos socialinei kortelei gauti

2024 05 07

Įgyvendinant Materialinio nepritekliaus mažinimo (MNM) programą nuo 2024 m. gyventojams išduodama socialinė kortelė, kuria galima įsigyti visus maisto produktus ir kitas būtinojo vartojimo prekes (pvz., asmens higienos, buities apyvokos daiktus, namų švaros prekes, kūdikių prekes, drabužius, avalynę ir kt.). Draudžiama įsigyti alkoholinius gėrimus, tabaką, loterijos bilietus. Taip pat negalima sumokėti už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas.

Prašyme gyventojas turės nurodyti, kokios parduotuvės kortelę norės gauti (parduotuvė pasirenkama vieniems kalendoriniams metams):

  • UAB „IKI Lietuva”;
  • UAB „RIMI Lietuva”;
  • UAB „MAXIMA LT”;
  • UAB „Lidl Lietuva”;         

Kortelę galės gauti asmuo, kurio vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 1,5 VRP dydžio per mėnesį. (VRP dydis 2024 m. – 176 Eur), t. y. 264,0 Eur.

Taip pat kortelė gali būti skiriama išimties atvejais, jeigu bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) yra didesnės nei 1,5 VRP dydžio, bet neviršija 2,5 VRP (440,0  Eur) per mėnesį, kai:

  • asmuo yra neįgalus, sukakęs senatvės pensijos amžių arba gaunantis bet kokios rūšies pensiją, pensijų išmoką ir (ar) šalpos išmoką;
  • šeima, augina 3 ir daugiau vaikų;
  • asmuo yra vienas iš tėvų, auginantis vaiką (-us);
  • prieglobsčio prašytojams;
  • trečiųjų šalių piliečiams;
  • benamiams (neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos).

Teikiant prašymą reikalinga pateikti šiuos pridedamus dokumentus: 
– asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (teikiant elektroniniu būdu, asmuo yra identifikuojamas);
– dokumentus apie gautas pajamas per paskutinius 3 mėnesius iki kreipimosi (arba kreipimosi mėnesio, jeigu, palyginus su praėjusiais 3 mėnesiais, keitėsi pajamų šaltinis ar šeimos sudėtis);
– kitus, teisę į paramą patvirtinančius dokumentus (jei nėra galimybės gauti patvirtinančią informaciją iš informacinių sistemų).

Prašymus galima teikti atvykus į Socialinės paramos skyrių, Vilties g. 28A, Alytuje arba socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt;
Asmuo, norintis gauti lėšas į kortelę už antrą metų ketvirtį, prašymą turi pateikti iki 2024 m. gegužės 24 d. 

Planuojama, kad pinigai – 25,0 Eur per ketvirtį vienam asmeniui – į korteles bus pervedami 4 kartus per metus: kovo 15 d., birželio 14 d., rugsėjo 15 d. ir gruodžio 15 d.

Teikdami prašymus dėl socialinių kortelių gyventojai taip pat gali pasirinkti gauti donacijas maisto produktais – surinktą besibaigiančio arba paskutinės dienos galiojimo maistą iš prekybos vietų ir (ar) logistikos sandėlių, taip pat įvairių maisto rinkimų akcijų metu surinktą ilgo galiojimo maistą, kuris atiduodamas labiausiai nepasiturintiems asmenims. Donacijų veiklą vykdys labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, įsikūręs Seirijų g. 3, Alytuje. Teirautis tel. +370 697 52988

Socialinės paramos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-07