Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kraštiečio mokslininko Algimanto Radzevičiaus knygos pristatymas

2022 01 21

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje sausio 27 d. 17 val. vyks kraštiečio mokslininko prof. Algimanto Radzevičiaus monografijos „Klasikinė lietuvių literatūra visuotinės literatūros kontekste. Lietuviškasis Švietimas: racionalistinis ir sentimentalistinis“ (II d.) pristatymas.

Algimantas Radzevičius (1932 m. Alytuje - 2020 m. Vilniuje) – lietuvių literatūros ir kultūros istorikas, kritikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, profesorius, Alytaus krašto mokslininkų draugijos „Vizija“ narys.

A.Radzevičius studijavo lituanistiką Vilniaus universitete, jį baigė 1956 m. Po to 1957–1969 m. dirbo Mokslų akademijos Lietuvių kalbos ir literatūros institute. 1969–1994 m. buvo lietuvių literatūros istorijos, literatūros teorijos ir estetikos dėstytojas Vilniaus universiteto Kauno vakariniame (humanitariniame) fakultete. 1989 m. buvo vienas iš Vytauto Didžiojo universiteto Atkūrimo tarybos narių. Šį universitetą atkūrus, čia dėstė lietuvių literatūros istoriją.

Pagrindinė Profesoriaus gausaus mokslinio palikimo idėja – tai Renesanso ir Švietimo ideologijos ženklų paieškos lietuvių literatūroje. Profesoriui rūpėjo iš naujo atlikti literatūrologinę klasikinės literatūros reviziją, įrašant ją į pasaulinės literatūros kontekstinius akiračius. Jo monografijos „Klasikinė lietuvių literatūra visuotinės literatūros kontekste“ pirmoji dalis „Bendrumai ir skirtingumai“ išleista 2015 metais.

Renginyje gyvai dalyvaus literatūros tyrinėtojas, kritikas, humanitarinių mokslų daktaras, VšĮ „Literatūrologinių tyrimų centro“ vadovas doc. Ramutis Karmalavičius (buvęs profesoriaus A.Radzevičiaus studentas, o vėliau ir kolega). Nuotoliniu būdu prie diskusijos prisijungti ketina Lietuvos kalbininkas, baltistas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, leidyklos „Aesti“ vadovas prof. Alvydas Butkus ir monografijos redaktorė Aldona Zimnachaitė.

Kviečiame dalyvauti. Įėjimas su galimybių pasu.

Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-21