Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kai vakaro žara susieina su ryto aušra...

2022 06 23

Birželio 23-ąją Alytaus lopšelio-darželio „Nykštukas“ ugdytiniai drauge su mokytojais, padėjėjais, tėveliais ir visa bendruomene šventėme ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį - Jonines. Nuolat puoselėjame etnines vertybes ir jas perduodame mažiesiems. O šių metų graži šventė tikrai ypatinga: mūsų gimtasis Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Dzūkiška tarmė, liaudies dainos ir rateliai subūrė visą darnią bendruomenę. 

Svečius pasitikome prie gyvomis lauko gėlėmis išpuoštų vartelių, prausėmės rankeles ir šluostėmės jas lininiu abrūsėliu. Iš įvairių žolynų nupintais vainikais pasidabinome galvas, nes vainikas – nepaprastas, jis stebuklingas, padedantis išsaugoti jaunystės grožį. Vainikus pynėme iš devynių  skirtingų žydinčių žolynų, juose kaupiasi amžino augmenijos gyvenimo jėga. Buvo tikima, kad šią naktį surinktos žolelės įgyja ypatingą gydomąją galią. Prisiminėme burtus ir orų spėjimus. Stebuklingų galių turi ir šios nakties rasa. Sakoma, kad ja nusiprausus, veidas nušvinta skaistumu. Surinkta rasa pašlakstydavo ir daržus, kad jie būtų derlingesni, kad piktžolės neželtų. Ypatingą dėmesį skyrėme saulei. Dainomis, rateliais jai dėkojome už šilumą ir šviesą. Smagiai vyko ir tradicinės sportinės rungtys: virvės traukimas, šokinėjimas su maišais. Ir, be abejo, suradome  paparčio žiedą, prasiskleidžiantį vienintelį kartą – per Jonines. Tikima, kad paparčio žiedą radęs žmogus tampa aiškiaregiu – gali girdėti kitų žmonių mintis, supranta paukščių kalbą. Tokie sugebėjimai žmogui atneša turtus ir laimę. Plukdėme vainikus, o taip pat ir metėme vainikėlius ant kupolės. Gardžiai vaišinomės, ragavome skanaus naminio sūrio su medumi ir giros. Na, o Joninių  šventę baigėme irgi tradiciškai, grožėdamiesi Joninių laužu. 

Dėkojame dalyviams - šeimoms, organizatoriams ir idėjos sumanytojoms: visiems darbuotojams! Sveikiname Jonus ir Janinas, Rasas ir linkime surasti savąjį paparčio žiedą.

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-23