Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Išsiskiria noru sužinoti daugiau

2020 11 26

Rusų kalbos mokytoja metodininkė Vilija Baguckienė, pakalbinta, kaip sekasi dirbti su gabiais mokiniais, papasakojo apie ukrainiečių Boiko šeimos, gyvenančios Alytuje, atžalą abiturientą Denisą. Ji prisiminė, jog su broliais Denisu ir Andrejumi Boiko, susipažino 2017 metų rudenį, kai jie pradėjo mokytis mūsų gimnazijoje. Kai tenka dirbti su dvyniais, paatviravo mokytoja, kaip visada prireikia laiko įsidėmėti, kuris yra kuris. Iš tikrųjų jie skirtingi – su Denisu pedagogė pažįstama geriau, negu su jo broliu.
Jau pirmoje gimnazijos klasėje atsiskleidė kai kurie Deniso charakterio bruožai: atsakingumas, kruopštumas, smalsumas. 2018 m. pasiūlė jam dalyvauti Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiadoje. Tiesiog vaikinui norėjosi išmėginti savo jėgas, nes olimpiadoje gali dalyvauti tik 10–12 klasių moksleiviai. Denisas buvo devintokas, tačiau organizatoriai sutiko leisti dalyvauti, nes jis buvo jauniausias. Tada mokytoja su gabiu Denisu daug dirbo papildomai: rusų literatūra, menas, muzika, kultūra, architektūra, mokslas,  kalbos ypatumai ir dar daug visko reikėjo sužinoti, įsiminti. Mokytoja Vilija pabrėžia, jog Denisas turi puikią atmintį, greit pasinaudoja visais pasiūlytais mokymosi būdais, dirba savarankiškai, visada analizuoja savo klaidas. 
Olimpiada buvo sėkminga: Denisas parsivežė du diplomus (už geriausiai atliktą testą ir meninio kūrinio raiškųjį skaitymą).
Sėkmingai jis dalyvavo ir 2019 bei 2020 metų olimpiadose. Ypač šių metų olimpiadoje buvo daug iššūkių- –finalas vyko dvi dienas nuotoliniu būdu: vaizdo susitikimo metu reikėjo rašyti rašinį, o pokalbiai su komisijos nariais ir kitais dalyviais taip pat vyko per vaizdo skambutį. Labiausiai putiniškiui patiko kalbėjimas, nes buvo galimybė gyvai bendrauti su universiteto atstovu.  Denisas buvo geriausias tarp skaitovų (vaizdo įrašą reikėjo siųsti iš anksto), taip pat labai gerai atliko testą. Olimpiados padėjo atsiskleisti jo meniniams gebėjimams.
Smalsumas ir noras tobulėti paskatino jaunuolį dalyvauti ir Tarptautinėje rusų kalbos olimpiadoje užsieniečiams, kurią organizavo Sankt Peterburgo valstybinis universitetas. Abituriento teigimu, olimpiada sulaukė įspūdingo skaičiaus dalyvių – 3 199 žmonių iš 98 pasaulio šalių! Ir čia Denisas yra vienas iš pirmos vietos laimėtojų.
Rusų kalbos mokytoja V. Baguckienė neabejoja, kad užsienio kalbų mokymasis tikrai padeda būti įvairiapusišku žmogumi, nes kiekviena kalba suteikia galimybę tarsi „pasižiūrėti iš kitos pusės“ į tą patį objektą. Dabar Denisas gali bendrauti keturiomis kalbomis. Mokytoja tiki, kad ateityje jų mokės daugiau. O visi šie prizai ir diplomai turės įtakos, jeigu jaunuolis pasirinktų studijas Sankt Peterburgo valstybiniame universitete.
 Šiais metais abu broliai kartu dalyvauja tarptautiniame projekte-konkurse, kurį paskelbė CENTROPOS (The European Jewish Cemeteries Initiative (ESJF) and Centropa) organizacija.
Gaila, kad tai jau paskutiniai Deniso metai mūsų gimnazijoje. Bendrauja Denisas visada labai šiltai, kultūringai, pagarbiai. Šios savybės, aišku, išugdytos šeimoje. Vaikinas džiaugiasi, kad mokytoja Vilija Baguckienė labai padėjusi, jai esąs itin dėkingas. Norėtųsi, kad didžioji dauguma gimnazistų savo drąsa, smalsumu, apsiskaitymu, noru sužinoti daugiau, inteligencija būtų panašūs į Denisą.

Vytautas Bigaila, Putinų gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytojas
                                                                                                                                 
                                                                                                  
                                                                                                                                                                                                                                    


 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-27