Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


„Investuok Lietuvoje“ domėjosi Lietuvos ir užsienio verslo plėtros Alytaus mieste galimybėmis

2021 12 03

Ketvirtadienį Alytuje lankėsi „Investuok Lietuvoje“ atstovai, jie domėjosi laisvomis patalpomis, sklypais Pramonės parke ir aplinkinėse teritorijose. 

Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio teigimu, „Investuok Lietuvoje“ aktyviai stebi mūsų miestą, mato proveržį pritraukiant investuotojus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. 

„Šiandien jie iš pirmų lūpų norėjo sužinoti, ką miestas dar gali pasiūlyti. Nes ne visada verslui reikalingi tik sklypai: reikia ir patalpų. Tokių – laisvų ir tuščių – mieste turime nuo tūkstančio iki keliasdešimt tūkstančių kvadratinių metrų, jose jau po kelių mėnesių galėtų startuoti gamykla. Mieste vyksta ne tik verslo plėtra: Alytaus kolegijoje ir Profesinio rengimo centre rengiami tam verslui būtini specialistai. Ateinančios Europos Sąjungos lėšos gali padėti atsirasti pramoninei funkcinei zonai, kurioje investuotojai galės kurti darbo vietas“, – sakė meras. 

Gruodžio mėnesį Alytaus miesto savivaldybės taryboje turėtų būti tvirtinamos dar dvi naujos investicinės sutartys. 

Norint pritraukti didelių investicijų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio investuotojų, reikia paruošti ne tik sklypus, bet ir parengti statinius, jų projektus, parengti specialistus, kad įmonės, panorusios investuoti Alytuje, galėtų atvykti ir po pusmečio ar metų pradėti gamybą. 

„Galbūt ateityje ir savivaldybė prisidės prie tam tikrų modulinių statinių statybos. Jie galėtų būti 2–3 tūkst. kv. metrų ploto ir į juos atėjęs investuotojas galėtų pradėti veiklą. Prie to prisidėtų ir Europos Sąjunga. Iššūkių yra, bet džiaugiamės, kad į Alytų atkreipiamas dėmesys“, – teigia N. Cesiulis. 

Susitikimo metu sutarta, kad „Investuok Lietuvoje“ bus pateikti visi Pramonės parke ir jo teritorijoje esantys sklypai ir statiniai, kurie galėtų sudominti investuotojus, nes tokių vietų dar turime ir jas būtų galima efektyviai išnaudoti.
 
„Daug kalbama apie LEZ‘ą tačiau dabar efektyviau kurti Žaliąjį koridorių, nes LEZ‘o sukūrimas gali užtrukti 5–6 metus, o žmonėms darbo vietų reikia šiandien. Šiandien mus domina per tokį koridorių ateinančios gamyklos, kai jos gauna valstybės paramą, prisideda prie jos ir savivaldybė, ir sukuriamos gerai apmokamos darbo vietos“, – kalbėjo meras. 

Alytaus miestui, mero manymu, reikia pritraukti tokias investicijas, kurios mokėtų kelių tūkstančių, o ne keleto šimtų eurų atlyginimus ir joms reikėtų aukštesnės kvalifikacijos ir kompetencijos darbuotojų. Jau dabar siekiama parengti darbo rinką taip, kad atėjusiam investuotojui būtų pakankamai reikalingų darbuotojų. 

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujienąBalsai -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-03