Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Dėl pakilusių statybinių medžiagų kainų stringa daugiabučių namų renovacija

2021 06 16

Kylančios statybinių medžiagų kainos veikia ne tik šalyje naujus objektus statančias įmones, bet ir tas, kurios užsiima daugiabučių namų renovacija. Dėl kainų pokyčio kaip ir visoje šalyje, taip ir Alytuje, stringa renovacijos procesas. Skaičiuojama, kad nuo praėjusių metų balandžio mėnesio bendras statybinių medžiagų kainų indeksas gerokai padidėjo.

Dar prieš kylant statybinių medžiagų kainoms daugiabutį namą renovuoti pasiryžusios daugiabučių namų bendrijos buvo parengusios rangos darbų sąmatas, kuriose buvo numatytos mažesnės statybinių medžiagų kainos.  

Paskelbus viešuosius daugiabučių namų modernizavimo rangos darbų pirkimus ir su viešųjų pirkimų dokumentais pateikus prieš kurį laiką parengtoje sąmatoje numatytas kur kas mažesnes statybinių medžiagų kainas, negu jos yra šiandien, rasti numatytus darbus už nurodytas kainas galinčius atlikti  rangovus yra neįmanoma. Jie viešųjų pirkimų konkursuose nedalyvauja, nes to daryti jiems tiesiog neapsimoka. 

Kaip galimą išeitį, galinčią atgaivinti daugiabučių namų renovacijos procesus, asociacija „Lietuvos butų ūkis“ siūlo sutrumpinti daugiabučių namų projekto įgyvendinimo procesą. Tai galima būtų padaryti vienu metu  skelbiant  konkursą projektavimo ir statybos darbams. 

Kada daugiabučių namų renovacijos procesai stabilizuosis, kol kas prognozuoti sunku. Tikėtina, kad  kylančios problemos greitu metu bus išspręstos ir suplanuoti renovacijos darbai bus tęsiami.

Šiuo metu Alytaus mieste skelbiami viešieji pirkimai daugiau nei dešimties daugiabučių namų renovacijos darbams atlikti, tačiau viešųjų pirkimų konkursuose nedalyvauja nei viena šiuos darbus atlikti galinti šalies įmonė. 

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 0)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-16