Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Atviro jaunimo centro savanoriai dalyvavo nuotolinėje konferencijoje lygybės Europoje tema

2021 10 14

Iki šiol Alytaus ir Opolės miestai (Lenkija) aktyviai bendradarbiavo švietimo, kultūros ir sporto srityse. Šiemet šių dviejų miestų partnerių 28-erius metus trunkančio bendradarbiavimo veiklos sąrašą papildė bendrų jaunimo projektų įgyvendinimas. Vienas jų – „Lygybė šiuolaikinėje Europoje“. 

Šiame projekte dalyvavo Alytaus miesto bendruomenės centre veikiančio Atviro jaunimo centro savanoriai. Jie kartu su partneriais iš Italijos, Vokietijos, Vengrijos ir Ukrainos atstovavo Alytaus miestą minėto projekto konferencijoje „Lygybė modernioje Europoje – naujas sąvokos apibrėžimas”.

Konferencijos metu buvo aptariami ekonominės, edukacinės, sveikatos bei įstatyminės lygybės klausimai. 

Pagrindinis Lenkijos miesto Opolės vykdomo projekto tikslas  – susipažinti su piliečių ir ekspertų, iš skirtingų partnerių miestų, požiūriais asmens lygybės modernioje Europoje tema. Bendrų nuotolinių seminarų ir diskusijų metu, kurie, dalyviai galėjo dalintis idėjomis apie piliečių vaidmenį Europos socialinės politikos srityje, diskutuoti, kaip vystėsi lygybės samprata 20-ąjame amžiuje ir svarbiausia  – užmegzti ryšius, kurie padės toliau bendradarbiauti siekiant visoje Europoje užtikrinti lygias žmogaus teises į pilnavertį gyvenimą. 

Įkvepiančios diskusijos buvo užbaigtos individualiais ekspertų pranešimais. Jų metu atstovaudami Alytui atvirojo jaunimo centro „Be rėmų“ savanoriai pasisakė, jog lygybę sunku tiksliai apibrėžti, nes tai yra platus ir su laiku kintantis konceptas. Platus, nes juo yra mėginama paaiškinti, ką pilnavertis gyvenimas reiškia visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų lyties, religinių, politinių, ekonominių, socialinių ar kultūrinių skirtumų. Kintantis dėl to, jog tai kaip turėtų atrodyti lygi visuomenė galime nustatyti tik išanalizavę gyvenimo kokybės, galimybių prieinamumo bei matomumo skirtumus tarp saugiausių ir pažeidžiamiausių visuomenės segmentų. Tad efemeriškame pasaulyje, statiškas lygybės konceptualizavimas yra tiesiog neįmanomas. Tačiau, net jei absoliutus egalitarizmas ir yra nepasiekiama idilė, išlaikydami lygybės viziją gyvą diskusijose, debatuose ir, žinoma, veiksmuose, mes  taip pat išlaikome gyvą ir suvokimą, jog kiekvienam žmogui prigimtine teise privalo būti garantuotos lygios galimybės išnaudoti savus talentus ir gebėjimus užsitikrinant materialinę ir dvasinę gerovę. Dar daugiau, drauge siekdami visuotino tikslo, mes kuriam tvirtus ir atsparius bendradarbystės tiltus. Tikime, kad šis mūsų susitikimas Opolėje taps vienu iš tiltų, kuris jungs žmones iš visos Europos ir padės dalintis idėjomis, gerais darbais bei sunkumais.

Alytaus miesto bendruomenės centro informacija

Įvertinti naujieną[[ratings:total votes]] -/5 (Balsų 1)
Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-14