Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Alytiškių iniciatyva – A. Matučio parkas – vaikų erdvė

2020 04 15

Alytaus miesto centre pušyno apsuptame Anzelmo Matučio parke galima rasti keliolika rašytojo knygų herojų. Jų atvaizdus tarptautinių skulptūrų simpoziumų metu iš medžio išdrožė įvairių šalių menininkai. Šiemet alytiškiai siūlo įveiklinti šio parko erdves, jas pritaikyti vaikų ir vaikų su individualiais poreikiais užimtumui ir gilesnei pažinčiai su A. Matučio poezija, kuri buvo neatskiriama gamtos dalis.

A. Matučio parke siūloma įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus. 

Prie šio projekto atsiradimo labiausiai prisidėjo Aktyvių Dzūkijos tėvų bendrija ir iniciatyvos teikėja Dalia Matukienė. Jie pastebėjo, kad Alytuje trūksta rekreacinės zonos, kurioje būtų taikomi įtraukties ir aplinkos pritaikymo standartai, todėl susivienijo ir bendradarbiaudami su įvairių sričių specialistų komanda pateikė šią iniciatyvą. A. Matučio parkas pasirinktas neatsitiktinai, daugelis tėvų sieja savo vaikystės prisiminimus su poeto A. Matučio kūryba ir nori su ja supažindinti ir savo vaikus. 

Parke siūlomas įrengti Kneipo takas būtų ilgiausias Lietuvoje – net 456 metrų. Jame būtų sukurta galimybė prisiliesti prie įvairių gamtos paviršių – akmenų, kankorėžių, samanų, skiedrų ir pan. Šie paviršiai mažintų stresą ar nerimą, suteiktų gerų emocijų ir teigiamai veiktų fizinę bei psichinę sveikatą. Vaikai skirtingus paviršius galėtų pažinti eidami basomis, o raidos sutrikimų turintiems vaikams šis takas būtų ypač naudingas. Paviršius būtų galima keisti pagal tai, kas tuo metu randama gamtoje.

Parko erdvę siūloma pagyvinti ir inovatyviu amfiteatru. Jame žiūrovai galėtų tiek sėdėti, tiek ir gulėti. Čia būtų rengiami įvairūs susitikimai, pasirodymai ar edukacijos. Inovatyvus amfiteatras tarsi įvairaus dydžio bangomis įsilietų į pušyno erdvę. Vienoje didžiausių amfiteatro bangos dalių būtų įrengta scena, kitose siauresnėse – įėjimai ar išėjimai, o likusiose erdvės – žiūrovams. 

Iniciatyvos autoriai pastebėjo, kad Alytuje iki šiol nėra sūpynių neįgaliesiems. Jas siūloma įrengti šiame parke, nes judėjimo negalią turinčių žmonių poreikis pajusti nesvarumą dažniausiai nepatenkinamas. Tokių žmonių judesiai yra apriboti ir tai neigiamai veikia jų psichinę sveikatą,  emocijas. Šios sūpynės suteiktų ne tik gerų įspūdžių, bet ir praplėstų fizinių potyrių amplitudę. Sūpynės būtų dviejų tipų, vienose iš jų būtų galimybė įvažiuoti ir su neįgaliojo vežimėliu.

Siekiant parkui suteikti dar daugiau jaukumo, siūloma įrengti ir lauko muzikos instrumentus. Šie instrumentai skleistų skirtingus garsus ir būtų nevienodo aukščio, todėl jais galėtų naudotis skirtingų poreikių vaikai. Jie padėtų lavinti vaikų pažintines funkcijas ir teigiamai veiktų jų sensoriką. 

Šis projektas dalyvauja Alytiškių iniciatyvų didžiųjų projektų kategorijoje. Iki birželio 15 d. už šį bei kitus projektus kviečiame balsuoti visus alytiškius nuo 16 metų. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis. 

Susipažinkite su projektais: 
 

Mažos apimties (iki 25 tūkst. eurų vertės) projektai:

  1. Alytaus diskogolfas (18 krepšių diskogolfo parkas – Jaunimo arba Kurorto parkuose).  
  2. Meilės plytelė (simbolinės plytelės,  skirtos pagerbti ir pažymėti miesto istorines ir įvairių kultūros sričių asmenybes, įrengimas Rotušės aikštėje).
  3. „Su gaivia bangele...“ (pastatyti 3 grojančius suoliukus Alytaus Jaunimo parke, Miesto sode, Dainų slėnyje/Baltosios rožės tilte.)
  4. „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (vaikų žaidimo zona Senamiesčio pradinės mokyklos teritorijoje).
  5. „Mūsų laisvalaikis“ (pojūčių terapijos (sveikatingumo) takas, paremtas S. Kneipo sveikatinimo teorija, bei pasivaikščiojimų takas VšĮ Alytaus Medicininės reabilitacijos ir sporto centro gyventojams ir lankytojams).

Didelės apimties projektai iki 150 tūkst. eurų vertės:

  1. Alytaus apžvalgos bokštas (bent 18 m bokštas Jaunimo parke, ant šlaito, šalia riedučių parko).
  2.  „Ištikimybė Tau“ (simbolinės skulptūros legendos apie Alytaus miesto įkūrimą tema sukūrimas. Joje būtų vaizduojami pagrindiniai legendos apie Alytaus įkūrimą veikėjai: Alyta ir Mirgrausėlė, stovintys po simboline lelija. Numatoma vieta – aikštė A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankryžoje).
  3. A. Matučio parkas – vaikų erdvė (siūloma parke įkurti Kneipo taką, amfiteatrą, dvigubas sūpynes neįgaliesiems, lauko muzikos instrumentus).

Karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus atiduodant po vieną balsą už kiekvieną abiejų kategorijų projektą, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

Komunikacijos skyriaus informacija

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-05