Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Karantinas. Ką turime žinoti apie šalyje galiojančius draudimus ir apribojimus?

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu iki 2020 m. birželio 16 d. Lietuvoje paskelbtas karantinas. 

Kokie švelninimai įsigalioja nuo gegužės 30 d.?

 • Sušvelninti reikalavimai renginiams bei susibūrimams nustatant, kad vienam žiūrovui turi tekti 5 kvadratinių metrų plotas. Jau anksčiau nustatyta, kad renginiai atvirose erdvėse leidžiami nuo gegužės 18 dienos, o uždarose – nuo 30 dienos. Tokiuose renginiuose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 30 žmonių (organizatoriai į šį skaičių nepatenka).
 • Leidžiama rengti sporto varžybas, nedalyvaujant žiūrovams.
 • Leidžiama rengti asmenines šventes viešose atvirose ir uždarose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 30 žmonių.
 • Leidžiama veikti sveikatinimo paslaugų centrams, teikiantiems poilsio paslaugas.

Ar nuo birželio 1 d. ?

 • Viešose vietose žmonių skaičius neberibojamas. 
 • Atveriama siena su Latvija.
 • Atveriama galimybė rengti sporto renginius. Atvirose erdvėse jie galės vykti, esant iki 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – iki 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų. 
 • Restoranai, barai, kavinės ir naktiniai klubai viduje galės dirbti ne iki 22 val., bet iki 23 val. Jei lošimo namai ar lošimo automatų salonai neteikia maitinimo paslaugų, jų darbo laikas neberibojamas. 
 • Netaikomas draudimas atvykti į Lietuvą Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
 • Draudimas atvykti ir būtina izoliacija nebetaikoma: NATO kariams, karinių vienetų personalui, jų šeimų nariams, vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, į Lietuvą atvykstantiems medikams, aukšto meistriškumo sportininkams ir juos aptarnaujančiam personalui, kurie atvyksta su švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu ruoštis varžyboms ir jose dalyvauti, menininkams, kurie atvyksta kultūros ministro leidimu dalyvauti renginiuose ir jų personalui, žurnalistams, kurie atvyksta užsienio reikalų ministro leidimu, asmenims, kurie vyksta tranzitu per Lietuvą: grįžtantiems į savo gyvenamą valstybę, dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, jūrininkams. 
 • nuo birželio 1 iki 16 d. laikinai atnaujinama sienų kontrolė. 
 • Atvirose erdvėse leidžiami renginiai iki 300 žiūrovų, užtikrinant metro atstumą tarp žmonių, uždarose erdvėse – iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.
Atgal