Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.


Kaip saugotis nuo koronaviruso?

Kada ir kaip reikia dėvėti kaukę?

Vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose uždarose ir atvirose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones, kurios priglunda ir visiškai dengia nosį bei burną. Išimtys yra taikomos asmenims, kurie sportuoja, varžybose dalyvaujantiems sportininkams. Taip pat gyventojams, turintiems neįgalumą, kurie dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukių. Jiems rekomenduojama nešioti veido skydelį. 

Medicininė veido kaukė

Jei asmuo viešose vietose ar susitikimo metu renkasi dėvėti medicininę veido kaukę, būtina pasižiūrėti, jog tai būtų daroma tinkamai. Kaukė turi būti prigludusi prie veido – privalo dengti nosį ir burną. 
Taip pat vienkartinės medicininės kaukės negalima nešioti daugiau nei vieną kartą – po kiekvieno nusiėmimo ji turi būti išmetama ir keičiama nauja. Keisti ją reikėtų ir po 4 valandų dėvėjimo arba jai sudrėkus. 

Nemedicininės veido kaukės

Ši kaukė pati veiksmingiausia, jei sudaryta iš trijų medžiagos sluoksnių. Ji lygiai taip pat kaip ir medicininė kaukė turi būti prigludusi prie asmens veido – dengti burną ir nosį. Atkreipiamas dėmesys, jog šias kaukes galima nešioti daugiau nei vieną kartą, tačiau būtina nepamiršti skalbti ne rečiau kaip kartą per dieną. 

Kitos apsaugos priemonės

Taip pat primenama, jog  uždaroje patalpoje turi būti nuolat dezinfekuojami arba valomi dažnai liečiami paviršiai ar daiktai. Parduotuvėse naudojami prekių krepšeliai ar panašūs bendro naudojimo daiktai po kiekvieno asmens pasinaudojimo turi būti valomi arba dezinfekuojami. 

Gyventojai raginami nepamiršti reguliariai plauti rankas, neliesti veido, visur ir visada dėvėti apsaugines veido kaukes arba skydelius, kai asmuo yra neįgalus. 

Sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais. 

Rūpinkitės savimi ir savo artimųjų sveikata bei laikykitės specialistų rekomendacijų! 

Dalintis:
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26